ŠKODA Laagri panustab Vähiravifondi „Kingitud Elu“ töö sujuvamasse korraldusse

4. veebruar 2022

Vähiravifond “Kingitud elu” on õlekõrs vähihaigetele, keda ei saa aidata Eesti Haigekassa. Fond aitab rahastada hädavajalikku ravi, kinkides lootuse ja võimaluse kauem täisväärtuslikult elada või koguni terveneda. Ka meil, ŠKODA Laagril on olnud võimalus fondi tegemistele õlg alla panna.

„Tänu SKO Motorsile on fondil rattad all juba päris mitu aastat,“ sõnas fondi juhatuse esimees Toivo Tänavsuu. „Olenevalt aastast osaleme vabatahtlikega kuni 1000 üritusel, et koguda kokku Eesti inimeste spontaansed heateod, aga korraldame ka ise annetuste kogumise kampaaniaid ja sündmusi. Uus Škoda Octavia võimaldab meil selle kõigega seonduvat logistikat ja asjaajamist operatiivselt korraldada,“ lisas Tänavsuu.

Vähiravifondil läheb täna kenasti. Juba 8 aastat on kõigi fondi sihtgruppi kuuluvate vähihaigete ravid rahastatud ja inimestel sellega üks suur mure vähem. See on fondi jaoks kõige olulisem.

2021 oli taas kord rekordiline aasta nii abi vajaduse kui ka annetuste poolest. Toetasime enam kui 200 inimese ravi kokku rohkem kui 3,5 miljoni euroga. Rõõm on tõdeda, et järjest kasvab püsitoetajate arv – regulaarselt fondi panustavaid inimesi ja ettevõtteid oli aasta lõpuks ligi 12 000. Fondi töö kurvemalt poolelt tuleb välja tuua, et abisaajate hulgas on jätkuvalt palju noori emasid-isasid, kellel kodus alaealised lapsed. Seega puudutab haigus fondi vaatevinklist üha enam nooremaid inimesi.

2022. aastal on tegevuse eesmärk ja fookus sõnadesse pandult justkui lihtne: et kõik Eesti vähihaiged saaksid aegsasti neile hädavajaliku elupäästva ravi, mis kingiks lootust, võimaluse elada lähedaste keskel või koguni terveks saada. Et keegi ei jääks ilma viimasest õlekõrrest.

Kui ka Sina tunned, et Sul on võimalust ja tahtmist SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi „Kingitud Elu“ tegevusele kaasa aidata, siis saad oma panuse anda veebilehel https://kingitudelu.ee, aga ka linnapildis fondi autot nähes sellel olevatele telefoninumbritele helistades.