ŠKODA ENYAQ

28. juuli 2020

Sõiduulatus kuni 500* km ja suurepärased sõiduomadused. 3 aku suurust, 5 võimsusvarianti ja kiirlaadimise võimalus. Väljendusrikas disain, rohkelt ruumi, 13-tolline ekraan ja tipptasemel ühenduvus.

Väljendusrikas, tõhus, elektriline: uus ŠKODA ENYAQ iV märgib teedrajavat sammu ŠKODA elektrisõidukite strateegias. ŠKODA esimene tootemudel, mis põhineb Volkswagen kontserni MEB modulaarse elektriauto platvormil, ühendab endas brändile tüüpilised voorused: ruumikus, väljendusrikas disain ning põnev kuid jätkusuutlik sõidukogemus. Sõltuvalt vajadustest on saadaval kolm aku suurust ja viis võimsusvarianti. Täiselektrilist linnamaasturit hakatakse ehitama ŠKODA peatehases.

Esimene MEB-platvormil põhinev ŠKODA: sobib ideaalselt igapäevaseks kasutamiseks

Uus ENYAQ iV on tüüpiline ŠKODA, kuid täiesti uue mootorilahendusega. ŠKODA esimene tootemudel, mis põhineb MEB modulaarse elektriauto platvormil, sobib ideaalselt ka pikkade sõitude jaoks, kuna sõidukil on WLTP-tsüklis pikk, kuni 500* km sõiduulatus ja kiire laadimine. Sõiduki kontseptsioonist tingituna oli disaineritel võimalus kohandada ŠKODA ENYAQ iV salongi täiesti uuel viisil. Tulemuseks on veelgi avaram ruum reisijatele ja nende pagasile vaatamata auto kompaktsetele mõõtmetele ning lisaks välimus, mis on nii kaasaegne kui väljendusrikas. Peale selle pakub ENYAQ iV tipptasemel ühenduvust ja teabe- ja meelelahutussüsteemi lahendusi ning ŠKODA-le tüüpilisi Simply Clever lahendusi.

ENYAQ iV linnamaasturit hakatakse tootma Mladá Boleslavis.

Sõiduki maailma esmaesitlus tähistab ühtlasi ka eelmüügi algust; ŠKODA ENYAQ iV seeriatootmine algab 2020. aasta lõpus. Turule toomine on kavandatud 2021. aasta algusesse. Erifunktsioonide ning erineva välimusega „Founder’s Edition” mudelit, mis tähistab ettevõtte asutamist 125 aastat tagasi, toodetakse vaid 1895 sõidukit.

Kaks veoskeemi, kolm aku suurust, viis võimsusvarianti

Baasvarustusega versioonides käitab tagumine mootor tagarattaid, luues nii tehnilise silla autotootja ajalooga. Võimsamatel versioonidel on ees teine elektrimootor, et jõumomenti oleks võimalik veelgi tõhusamalt rakendada. Kõige võimsamas variandis suudab ŠKODA ENYAQ iV vajaduse korral vedada kuni 1200 kg haagist. Kokku viis erinevat võimsusvarianti ja kolm aku suurust pakuvad kõik põnevat, kuid samas säästvat sõidukogemust. Sõltuvalt valitud versioonist on vedavad kas tagarattad või kõik neli ratast.

Kiirlaadimine võimaldab laadida aku 80% täituvuseni vaid 40 minutiga

ŠKODA ENYAQ iV mudelit saab laadida kolmel erineval viisil. Lisaks tavapärasele 230-voldisele pistikupesale, mille vahelduvvoolu võimsus on 2,3 kW, saab sõidukit mugavalt üleöö kodus laadida ka kuni 11 kW võimsusega seinakarbist. Olenevalt aku suurusest võtab see aega kuus kuni kaheksa tundi. Kolmandaks võimaluseks on alalisvoolu kiirlaadimisjaamad laadimisvõimsusega 125 kW. Kiirlaadimisjaamas saab ENYAQ iV aku 10% täituvuselt 80% täituvuseni laadida vaid 40 minutiga*.

Tänu sõiduki ruumikale salongilaadse iseloomuga interjöörile ning 585-liitrisele pagasiruumile sobib ŠKODA ENYAQ iV ideaalselt peredele ja elustiilile orienteeritud klientidele, kes otsivad säästlikku ja samas igapäevaseks kasutamiseks sobivat elektrisõidukit. ENYAQ iV kasutuselevõtuga tutvustab ŠKODA ühtlasi uut salongi kontseptsiooni: esmakordselt võetakse seeriasõiduki puhul kasutusele jätkusuutlikud materjalid nagu oliivnahk. Klientidel on võimalik valida ka muu enda eelistustest lähtuv sisu.

IV PEREKOND: elektrisõidukid muutuvad ŠKODA DNA osaks

Elektrimootori pöördemoment on terves ulatuses saadaval, see tähendab, et auto saab kiirendada pidevalt ja ühtlaselt, ilma et oleks tarvis käiguvahetust. Suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega ŠKODA iV pakub tipptasemel ühenduvust, mis hõlmab ulatuslikke võrgufunktsioone ja täiustatud abisüsteeme, ning lisaks veelgi avaramat salongilaadse iseloomuga interjööri.

ENYAQ iV kasutuselevõtuga edendab ŠKODA oma elektriautode suunda, mis algas 2019. aasta lõpus mudelitega CITIGOᵉ iV ja SUPERB iV. Brändi strateegia osana kavatsetakse 2019. aasta ja 2022. aasta lõpu vahel tuua turule enam kui 10 elektrifitseeritud iV mudelit.

125 aastat pärast ettevõtte asutamist on ŠKODA sisenenud e-mobiilsuse ajastusse, muutes selle oma DNA keskseks osaks. Ajastus poleks saanud olla parem, sest just nüüd on elektrisõidukid võimelised taskukohase hinnaga pakkuma igapäevaseks kasutamiseks sobivaid sõiduulatusi ning samuti on pidevalt parandatud laadimisvõrke.

Milline on uue linnamaasturi nimesaamise lugu?

Uue ŠKODA ENYAQ nimi tuleneb iiri nimest „enya“, mis tähendab „eluallikat“. Enya ise pärineb iiri-gaeli sõnast „Eithne“, mille tähendus on „olemus“, „vaim“ või „põhimõte“. Need erinevad tähendused võimaldavad vaadata ŠKODA uue linnamaasturi nime erinevatest vaatenurkadest. „Eluallikas” sümboliseerib autotootja sisenemist uude elektrimobiilsuse ajastusse. Nimi „Enya” on autentne, iseloomuga ja elav, seda on lihtne hääldada ja meelde jätta ning see sobib suurepäraselt uue ajastu algusega ettevõtte 125-aastases ajaloos.

ENYAQ järgib ŠKODA hästi tuntud linnamaasturite nimeloogikat. Sarnaselt ŠKODA edukate linnamaasturite nimedega KODIAQ, KAROQ ja KAMIQ, mis on tuletatud Kanada põhjaosas ja Gröönimaal elavate inuittide keelest, ühendab ŠKODA tulevasi MEB-platvormil põhinevate elektrisõidukite nimesid legendaarse põhjapoolse piirkonna iiri keel. Nime alguses olev „E“ tähistab elektromobiilsust ning lõpus olev „Q“ loob selge seose linnamaasturi eelistega.