ŠKODA ENYAQ iV saab täienduse ENYAQ SPORTLINE iV näol

19. veebruar 2021

ŠKODA lisab oma uue täiselektrilise linnamaasturi valikusse variandi SPORTLINE.
Madalam sportveermik, 20- või 21-tollised veljed ning silmatorkavad musta värvi detailid iseloomustavad välimust ja interjööri
Valikus on kolm ajamiversiooni sõiduulatusega kuni 520 km.

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV väljatoomisega lisab Tšehhi autotootja tuntud mudelivariandi Mladá Boleslavis toodetava uue täiselektrilise linnamaasturi valikusse. Mustad keredetailid, suured valuveljed ja madalam sportveermik annavad ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV-le enesekindla välimuse ja rõhutavad tema dünaamilisi sõiduomadusi. Interjööris annavad tooni integreeritud peatugedega sportistmed, kolme kodara ja nahkkattega multifunktsionaalne sportrool ning süsinikumustriga ehisosad. ENYAQ SPORTLINE iV jaoks on saadaval kolm ajamivarianti. Nii ENYAQ iV 60 võimsusega 132 kW kui ka ENYAQ iV 80, millel on 82 kWh aku ja 150-kilovatine mootor ning mis suudab WLTP-tsüklis läbida rohkem kui 520 kilomeetrit, on tagarattaveoga. ENYAQ iV 80x aga saab kaks elektrimootorit koguvõimsusega 195 kW ning nelikveo. See variant hakkab mudelivalikut täiendama hiljem, kuid veel sel aastal.

SPORTLINE – ŠKODA puhul tähendab selle sõna lisamine mudelinimele tavapäraselt sportlikku välimust ja dünaamilist juhitavust. ENYAQ SPORTLINE iV-ga toob ŠKODA selle mudelivariandi ka oma esimese täiselektrilise linnamaasturi perekonda. Kliendid saavad teha valiku kolme ajamivariandi vahel. ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV 60 elektrimootor veab tagarattaid, arendab 132 kW võimsust ja 310 Nm pöördemomenti. Aku mahutavus on 62 kWh (netomahutavus 58 kWh) ning see võimaldab WLTP-tsüklis läbida üle 400 kilomeetri. ENYAQ SPORTLINE iV 80 varustatakse suurema, 82 kWh akuga (neto 77 kWh) ning selle sõiduulatus WLTP-tsüklis on üle 520 kilomeetri. Taga asuv mootor arendab 150 kW võimsust. Samasugune aku paigaldatakse ka ENYAQ SPORTLINE iV 80x-le. Koos teise elektrimootoriga annab see linnamaasturile summaarse võimsuse 195 kW, pöördemomendi 425 Nm ja ka nelikveo. Selle variandi maksimaalne sõiduulatus WLTP-tsüklis on 500 km.

Eeskujulik sõidudünaamika taga- või nelikveo ja sportveermikuga

Sõltumata sellest, kas autol on taga- või nelikvedu, paistab ŠKODA ENYAQ iV silma suure pöördemomendiga, mis tänu elektrimootorile on kättesaadav kohe gaasipedaalile vajutamise järel. Seetõttu omabki linnamaastur eeskujulikku sõidudünaamikat. See on eriti nähtav ENYAQ iV SPORTLINE’i puhul, millel sportveermik kuulub põhivarustusse. Vedrustus lasti ees 15 ja taga 10 millimeetrit madalamaks. Tippkiirus kõigi kolme ajamivariandi korral on 160 km/h. Kvaliteetsed disainielemendid nii välimuses kui ka interjööris rõhutavad ENYAQ SPORTLINE iV sportlikku olekut. SPORTLINE tuleb vooluliinilt ŠKODA peatehases Mladá Boleslavis koos ENYAQ iV-ga. See on ainuke Volkswageni kontserni elektriajamiga moodulplatvormil MEB põhinev mudeliperekond Euroopas, mida toodetakse väljapool Saksamaad.

Sportlikud mustad keredetailid ja täis-LED-maatriksesituled

SPORTLINE’i paljud läikivmustad disainielemendid lasevad võimsal ŠKODA ENYAQ iV-l veelgi dünaamilisemana välja paista. Pilkupüüdev ŠKODA esivõre, aknaraamid, katusereelingud ja difuusor tagakaitseraua all aitavad kõik sellele kaasa, samuti nagu eraldi suurtähtedega kiri „ŠKODA“ ja embleemid tagaluugil. Vastupidavad küljekarbilaiendused on kerega sama värvi. ENYAQ SPORTLINE iV saab mudelile ainuomase esikaitseraua ning SPORTLINE’i embleemid esitiibadele. Poleeritud 20-tollised Vega või 21-tollised Betria valuveljed tugevdavad linnamaasturi enesekindlat hoiakut, mõlemad koos eksklusiivse SPORTLINE-disainiga.

ENYAQ SPORTLINE iV saab põhivarustusena LED-maatriksesituled. Iga kaugtulemoodul koosneb 24 eraldi juhitavast valgusdioodist, tänu millele võib juht pidevalt hoida kaugtulesid sisselülitatuna, kartmata kaasliiklejate pimestamist. Esiklaasi taga asuv kaamera tuvastab vastutulijaid, samuti valgust peegeldavaid objekte ja inimesi ning nutikas valgustehnika lülitab seejärel valgusvihu teatud segmendid välja.

Spetsiaalselt SPORTLINE’ile mõeldud disainikontseptsioon

Koos ENYAQ iV turuletoomisega võttis ŠKODA kasutusele ka uue interjöörikontseptsiooni, mida nimetatakse disainikontseptsiooniks. Nende loomisel olid eeskujuks moodsad elukeskkonnad ning viimistlemiseks pruugitakse täiuslikult kokku sobivaid värve ja materjale. ENYAQ SPORTLINE iV jaoks lõid sisekujundajad aga spetsiaalse disainikontseptsiooni. Polstrid ja lagi on peamiselt mustad. Armatuurlaud kaetakse musta kunstnahaga, mis saab hallid tepingud ja pilkupüüdvad süsinikumustriga ehiselemendid – viimaseid võib leida ka uksepolstritelt. Sportliku halli ääristusega põrandamatid on harmoonilises kooskõlas ülejäänud interjööriga.

Disainikontseptsioon SPORTLINE sisaldab ka eksklusiivseid musti sportistmeid koos integreeritud peatugedega. Need on kaetud Suedia-mikrokiudkangaga ja saavad samuti halli ääristuse. Kolme kodara ja nahkkattega multifunktsionaalne sportrool sisaldub põhivarustuses ning kasutajasõbralike nuppude ja pöördlülititega saab sealt juhtida sõiduki arvukaid funktsioone. Nahkkattega roolirattal on ka kontrastse halliga tehtud tepingud, kuna alumine kodar kannab SPORTLINE’i kirja. Pedaalikatted on alumiiniumiviimistlusega ning täiendavad veelgi disainikontseptsiooni SPORTLINE.

REGISTREERI HUVI: https://www.skoda.ee/autod/enyaq-iv/enyaq-iv ja võtame Sinuga ühendust.