Mida peaks teadma auto kojameeste kohta?

15. oktoober 2021

Soojad ja päikesepaistelised ilmad hakkavad selja taha jääma ning vihmased sügisilmad näitavad üha rohkem oma võimu. Nii tõuseb taaskord päevakorda kojameeste roll meie igapäevases sõiduelamuses.

Pimedus, vihm, lumi ja sodi teedel on tulemas ning seetõttu tasub kontrollida, kas teie sõiduki kojamehed on selleks kõigeks valmis. On ju puhas tuuleklaas üks esimesi ohutuse tagamise võimalusi, et märgata teel olevat ohtu võimalikult varakult.

Triibud ja puhastamata alad

Parim aeg klaasipuhastajad välja vahetada on siis, kui need enam korralikult klaasi puhtaks ei tee. Selgeks viiteks selle puhul on klaasile tekkivad triibud. Muidugi võib olla triipude põhjustajaks ka klaasipuhastaja külge jäänud mustuse osakesed. Seega tasub kõigepealt proovida kummi puhastada. Kui see tulemust ei paranda, siis on selge, et aeg on puhastajad välja vahetada.

Kui klaasile jäävad kojamehega puhastades suuremad laigud ja puhastamata alad, siis on üpris tõenäoline, et klaasipuhastaja kummi eluiga on läbi ning on aeg uued muretseda.

Kui kojamehed kipuvad klaasi pühkides kriuksuvat heli tegema, siis võib selle põhjuseks olla kulunud kojamees, aga ka klaasipesuvedelik. Seega oleks enne uute klaasipuhastite soetamist mõistlik proovida vahetada vedelikku. Ja taas, kui vedeliku vahetamine olukorda ei paranda, on aeg kojamehed uute vastu vahetada.

Ole valmis öökülmade saabumiseks

Kui tuleb sügis ja meid hakkavad külastama ka öökülmad, siis tasub olla ettevaatlik. Kui klaasipuhastaja on hommikul jääs, siis tasub see väga õrnalt lahti mudida, et võimalikult vähe kahjustusi tekitada. Kindlasti ei tasu sõitma hakata jääs kojameestega. Selliselt ei puhasta kojamehed klaasi vaid vastupidiselt kahjustavad seda olulisel määral.

Kuigi sageli kasutatakse ka võimalust tõsta klaasipuhastajad ööseks üles, siis tasub meeles pidada, et nii venib lõpuks välja vedru, mis kojamehi vastu klaasi surub ning väheneb nende töökindlus.

Vaheta kojamehi kaks korda aastas

Kõige lihtsam on meeles pidada, et kojamehi tasub meie kliimas vahetada kaks korda aastas. Nii väldid olukordi, kus puhastaja efektiivsus on juba langenud. Hea mõte on ühildada see näiteks sügisese ja kevadise rehvivahetusega.