Kojameeste eripakkumine - ŠKODA Laagri

Kojameeste eripakkumine

Pimedus, vihm, lumi ja sool teedel, mõjutab väga oluliselt sõiduohutust ja – mugavust. Kojameeste rolli kõiges selles on raske alahinnata.

*Talvel häid külmumisvastaseid lahendusi pole. Kui klaasipuhastaja on hommikul jääs, siis tuleb see väga õrnalt lahti mudida, et võimalik vähe kahjustusi tekitada.

*Kojameeste aknaküljest lahtisaamiseks võib kasutada jääeemaldusvedelikku.

*Kes kasutab kojameeste ülestõstmist ööseks, peab arvestama, et lõpuks venib välja vedru, mis kojamehi vastu klaasi surub ning ka vargale võib see liialt kutsuv tunduda.

*Ära hakka sõitma, kui kojamees on jääs. Esiteks ei pühi see siis üldse ja teiseks kahjustab jäätunud kojamehega pühkimine oluliselt klaasi.

*Kui kojamehed kipuvad klaasi pühkides kriuksuvat heli tegema, siis võib selle põhjuseks olla kulunud kojamees, aga ka klaasipesu vedelik. Seega oleks enne uute klaasipuhastite soetamist mõistlik proovida vahetada vedelikku.

*Ideaalis peaks kojamehi vahetama kaks korda aastas. Põhjenduseks kõik eeltoodu ja kliimast tingitud hävitavad mõjud. Kojamees koosneb ka kõige kõrgtehnoloogilisemal autol kummist. See omakorda on aga koguaeg ilmastikule avatud – kuum päike, jää, sool, muda ehk siis kõik, mis parasvööde pakub. Seega ideaalseks puhastuseks on piisavalt sage vahetamine oluline.