Soovitused talviseks autopesuks

16. jaanuar 2019

Tihtipeale jääb talvisel ajal autopesu tahaplaanile. Kes pelgab, et uksed jäätuvad kinni ja ei pääse enam autosse, kes on arvamusel, et auto määrdub soolamärjasel asfaldil sõites pärast pesu liiga kiiresti ja ei näe seetõttu pesemisel suurt mõtet.

Tegelikult ei tohiks talvist autopesu väga pikalt edasi lükata ning uste kinnijäätumist pole samuti tarvis karta. Kui soovid, et auto kere eluiga oleks pikk ja murevaba, on auto puhtuse eest vaja hoolt kanda ka talvel. Panime hooldusmeeskonnaga kirja mõned olulised tegevused, mida talvel autot pestes silmas pidada.

1. Enne talvehooaega peaks auto korraliku vahaga üle käima, et auto keret soolapritsmete, ekstreemsete temperatuuride ning vahelduvate ilmastikuolude eest säästa. Auto vahatamine lihtsustab ka järgmistel kordadel auto pesemist.

2. Igal kolmandal või neljandal pesukorral võiks teha pigieemaldust. Vastupidiselt arvamusele, et talvel ju pigi ei ole, kraabivad naastrehvid selle asfaldist autole kiiremini kui me arvame. Auto küljed meenutavad talviti tihtipeale liivapaberit ning pigipesu aitab tugevast krobelisest kihist lahti saada.

3. Enne siseruumi sõitmist tuleks lasta salong soojaks.  Vastasel korral tekib kondensvesi, mis võib elektroonikarikkeid tekitada.

Kameeleonist ŠKODA OCTAVIA SCOUT Škoda Laagri esinduse pesulas detsembris 2018. Auto värv on eritellimusel tehtud töö ning seetõttu on auto omanik auto välimuse eest hoolitsedes eriti hoolas. Ka talvel.

4. Rattakoopad tuleks põhjalikult puhtaks teha, sest:

  1. a. lumi lukustab niiskuse koobastes ning nii võib tekkida rooste;
    b. niiske lume ja jää mass on üsna suur ja selle tõttu suureneb kütusekulu, mida meist keegi ei soovi;
    c. raske mass rattakoopas võib ka veermikku kulutada kui ratas pidevalt jääkamaka või lumemassi vastu käib;
    d. maanteekiirusel võib tekkida ohtlik vibratsioon, mis võib teha keeruliseks sujuva sõidu.

5. Auto tuleks peale pesu korralikult kuivatada. Soovitavalt võiks valida sellise pesula, kus saab autot kuivatada suruõhuga. Kuivatamisel peaks erilist tähelepanu pöörama ukse- ja klaasitihenditele, uksevahedele, kütusepaagi luugi vahele.

6. Lisaks võib lukud määrida mõne külmataluva õliga ning tihendite silikooniga määrimine ei tee ka paha.

Kui see kõik tundub Sinu jaoks liiga keeruline, kuid soovid, et auto kere kestaks eeskujulikult veel aastaid ning auto näeks ka talvel esinduslik välja, siis tule Škoda Laagri teenindusse ja lase meie kvalifitseeritud autopesu spetsialistidel oma auto eest hoolt kanda. Vaata teenuste hinnakirja ja küsi vaba aega pesula teenusteks telefonil 683 7090 või .