ŠKODA’ga nutikalt ja turvaliselt läbi talve

29. oktoober 2021

Simply Clever-lahendused abistavad juhte talvekuudel

› Uuenduslikud lahendused täiendava turvalisuse ja mugavuse tarvis

Kasulikud abisüsteemid on alati käepärast

Laskem lumel tulla – tänu uuenduslikele Simply Clever-lahendustele on ŠKODA autode juhid hästi ette valmistatud külma, lume ja jää vastu. Oma auto saad lasta talveks ette valmistada ŠKODA müügiesinduses aegsasti enne külma aastaaja algust.

Talvekuud teevad autosõitjate elu tavalisest keerulisemaks: pimedaks läheb varem, temperatuurid langevad, lumi ja jää nõuavad kogu juhi tähelepanu ning pruukida tuleb ettevaatlikku ja valvsat sõidustiili. Igaüks, kes oma sõiduki aegsasti talveks ette valmistas, on eelisseisundis. ŠKODA müügiesindused pakuvad selleks puhuks talveks valmisoleku kontrolli. Nad testivad kõigi turvalisusega seotud komponentide töövõimet. Kontrollivad jahutusvedeliku külmakindlust ja seda, kas aku annab piisavalt voolu käiviti mootori ringiajamiseks ka pakaselise öö järel. Lisaks on talverehvidele üleminek sama oluline kui piisav talvise pesuvedeliku kogus esiklaasipesurite süsteemis.

Aga isegi need, kelle auto on talveks valmis, ei saa vältida mõningaid paratamatuid lisategevusi. Saju järel tuleb auto lumest puhastada ja seejärel jää maha kraapida. Iga natukese aja järel tuleb klaasipesuanumat täita ning esi- ja tagatulesid puhastada. Kõike seda tavaliselt külmas, pimedas või lumesajus. Kellel on autos vajalikud abivahendid olemas, oskavad hästi hinnata nende väärtust. Just siin on ŠKODA juhtidel selged eelised: mõned margile omased Simply Clever-lahendused osutuvad eriti kasulikeks nimelt talvekuudel.

Simply Clever-lahendused abistavad Sind talvekuudel

Paljud juhid alustavad päeva oma sõiduki akende puhtakskaapimisega. Selle juures on asendamatuks abimeheks jääkaabits, mis kõigil ŠKODA’del paikneb tankimisluugil. Üks klassikalistest Simply Clever-lahendustest on aga käepärane rehviturvise sügavuse mõõdik jääkaabitsal. Talverehvidel peab mustri sügavus olema vähemalt neli millimeetrit, et neil oleks lumega kaetud teekattel piisavalt haarduvust paigaltvõttudel, sealhulgas vastumäge sõitu alustades.

Talvises liikluses osaledes tuleb aeg-ajalt ka klaasipesuvedeliku anumat täita. Ainult sel juhul saavad esiklaasipuhastid tagada hea nähtavuse mistahes tingimustes. Sellised ŠKODA mudelid nagu SCALA ja KAMIQ pakuvad üht lihtsat, kuid väga käepärast lisaseadet: klaasipesurivedeliku mahutil on eriline kaas, mis avaneb lehtrisse. Pesuvedelikku saab lisada ilma seda maha loksutamata. Samasugused kaaned on originaaltarvikuna saadaval ka kõigile teistele ŠKODA mudelitele.

Vihmavari on samuti väga kasulik kaaslane: hea teda, et kõigil ŠKODA sõidukitel on autos üks vihmavari – veel üks Simply Clever-lahenduste klassika. Vihmavari asub juhiukse sees vastavas panipaigas ning on seal alati käepärast, kui taevaluugid avanevad. Iga ukse sees panipaigas olevad helkurvestid on samuti väga praktiline lisa. LED-taskulamp, mis on integreeritud pakiruumi ja mida seal ka laetakse, pakub valgust talveöises pimeduses.

Lisaks neile Simply Clever-lahendustele on ŠKODA sõidukitel ka arvukalt teisi omadusi ja funktsioone, mis talviti turvalisust ja mugavust lisavad. Soojendusega esiklaas, küljepeeglid ja esiklaasipesuri pihustid tagavad selge väljavaate igas olukorras ja kindlustavad pesurite tõrketa töötamise ka külmakraadidega. Veelgi rohkem mugavust pakuvad lisana saadaolevad soojendusega rool ja seisusoojendus – viimast saab kaugjuhtida nutitelefonilt ŠKODA Connecti online-teenuste vahendusel.