ŠKODA SCALA esmaesitlus

6. detsember 2018

6. detsembril toimub ŠKODA uue mudeli ŠKODA SCALA maailma-esmaesitlus Tel Avivis. Otseülekanne algab kell 19.30 ja on vaadatav siitsamast.

 

 

Nädal enne esmaesitlust avaldas ŠKODA esimesed pildid uue mudeli interjöörist. Uus interjöörikontseptsioon järgib kontseptautoga ŠKODA VISION RS paikapandud suundumusi. SCALA saab olema esimene uut emotsiooneäratavat disainikeelt kasutav ŠKODA seeriamudel, kus ergonoomika ja emotsionaalne veetlus segunevad margile iseloomulikul viisil. Põhielementideks on kõrgele juhi vaatevälja paigutatud keskekraan ja uue disainiga näidikupaneel.

Norbert Weber, ŠKODA AUTO interjööridisaini juht: „Uus ŠKODA SCALA on esimene uue interjöörikontseptsiooniga seeriamudel, kus me juurutasime värskendatud disainikeele koos uute värvide ja materjalidega. Selle esitlemine SCALAs märgib ŠKODA uue margiidentiteedi kasutuselevõttu, mis on ühtviisi nii emotsiooneäratav kui ka funktsionaalne.“

ŠKODA SCALA interjöörikontseptsiooni keskpunkti moodustab ekraan suurusega kuni 9,2 tolli, mis on suurim selles sõidukisegmendis ning paigutatud ideaalselt juhi ja eesmise kaasreisija vaatevälja. Seda eraldiseisvat keskekraani raamib iseloomulik joon, mille kuju järgib mootorikapoti emotsiooneäratavaid kontuure. Ekraani alaservas moodustab see joon ergonoomilise randmetoe puutekraani kasutamiseks.

Kliimaseadme juhtnupud keskkonsoolil ning start-stopp-süsteemi, sõidurežiimi valiku ja parkimisabisüsteemi nupud otse käigukangi ees on samuti mugavalt paigutatud ja kergesti ligipääsetavad. Külgmised tuulutusavad ulatuvad usteni välja ning laiendavad interjööri visuaalselt, lisades veelgi avarustunnet.

Armatuurlaud ja esiuste kattepaneelid valmistatakse pehme pealispinna ja uudse tekstuuriga plastist. Tekstuuri kristallimotiivid hakkavadki tulevikus ŠKODA margistiili määratlema.

ŠKODA SCALAs teeb oma debüüdi uus interjöörikontseptsioon, mille eripäradeks on uue disainiga armatuurlaud ja kõrgele paigutatud keskeraan – kuni 9,2 tollini ulatuv diagonaal teeb sellest suurima omas klassis.

Uue interjöörikontseptsiooni keskmes on suur eraldiseisev ekraan. Iseloomulik joon ekraani alaservas moodustab ergonoomilise randmetoe.

Kliimaseadme juhtnupud asuvad keskkonsoolis ekraanist allpool ning on juhil hõlpsasti käeulatuses.

Start-stopp-süsteemi, sõidurežiimi valiku ja parkimisabisüsteemi nupud on otse käigukangi ees ja mugavalt ligipääsetavad.

Külgmised tuulutusavad ulatuvad usteni välja ning laiendavad interjööri visuaalselt, lisades ŠKODA SCALAsse veelgi avarustunnet.

Vaata ka galeriid!