ŠKODA OCTAVIA võidutseb taas!

31. märts 2020

› Täiesti uus ŠKODA OCTAVIA vaimustab oma emotsiooneäratavate vormide ja dünaamiliste proportsioonidega
› Müügimenuki neljas põlvkond tõi ŠKODAle juba neljateistkümnenda Red Dot Awardi
› 65. korda toimunud disainikonkursil hindas rahvusvaheline žürii 6500 toodet

Kolm on kohtu seadus: ŠKODA OCTAVIA pälvis kolmandat korda maineka Red Dot Awardi väljapaistva tootedisaini eest, varem oli OCTAVIAt sama auhinnaga pärjatud aastatel 2006 ja 2017. 40 liikmest koosnenud rahvusvahelisele spetsialistide žüriile avaldas ŠKODA müügimenuki täiesti uus neljas põlvkond muljet oma emotsiooneäratava stiili, voolavate disainielementide ning elegantsete ja dünaamiliste proportsioonidega. 65. korda toimunud disainikonkursil teenis Tšehhi autotootja tänu sellele oma neljateistkümnenda Red Dot Awardi. 2020. aasta tootedisaini auhindade pidulik kätteandmine peaks toimuma 22. juunil Saksamaal Essenis peetaval galaõhtul.

ŠKODA tehnikadirektor Christian Strube: „ŠKODA pakub oma klientidele väljapaistvat omaduste-hinna suhet. Seda peegeldavad meie sõidukite ruumikus ja praktiline kasutusväärtus, aga ka järjepidev disainifilosoofia, mille põhielemente iseloomustavad märksõnad „kristallimotiiv“ ja „üllatav“. Red Dot Award täiesti uuele ŠKODA OCTAVIAle on teretulnud kinnitus, et meie disainitiim teeb suurepärast tööd.“

ŠKODA praegust disainikeelt määratlevad voolavad elemendid, konkreetsed jooned ja väljajoonistuvad pinnad, mis annavad autole dünaamilise väljanägemise. Pilgupüüdjateks on uus esikaitseraud ja teravate kontuuridega kitsad esituled, kus põhivarustusena kasutatakse LED-tehnikat lähituledes, kaugtuledes ja päevasõidutuledes. Soovi korral võib need asendada lisavarustusena pakutavate täis-LED-maatriksesituledega. Gabariidituledes, pidurituledes ja tagumistes udutuledes kasutatakse samuti LED-tehnikat. Uue disainiga madalad katusereelingud rõhutavad OCTAVIA COMBI saledat siluetti, kuna luukpärakere meenutab pigem kupeed. Ka OCTAVIA interjöörikontseptsioon on uus. See on esimene seeriatoodangu-ŠKODA, millel võeti kasutusele eraldiseisev keskekraan ja veelgi kvaliteetsemad viimistlusmaterjalid, neid täiendavad uus mitmetasandiline armatuurlaud ja lai keskkonsool. Uue disaini saanud kahe kodaraga roolil on juhtnuppude asetus varasemast veelgi vaistlikum ning ergonoomikat täiustavad uuenduslikud kerimisnupud.

40 spetsialisti hindasid 6500 toodet
Red Dot Award kuulub maailma mainekamate disainiauhindade hulka. Žürii koosneb oma ala spetsialistidest kõikjalt maailmast, sinna kuuluvad sõltumatud õppejõud, disainerid ja erialaajakirjanikud. Tänavu tuli neil kohapeal hinnata umbes 6500 konkursile esitatud toodet, hindamiskriteeriumid olid uuenduste ulatus, disaini kvaliteet, funktsionaalsus, pikaealisus ja keskkonnamõju. Kogu maailmas väljapaistva tootedisaini etaloniks saanud Red Dot Awarde antakse tänavu välja juba 65. korda. ŠKODA jaoks oli täiesti uus neljanda põlvkonna OCTAVIA neljateistkümnes mudel, mis selle ihaldatud tunnustuse pälvis. 2019. aastal teenis Tšehhi autotootja Red Doti auhinna veel brändikommunikatsiooni eest.

Esimene Red Dot Award tuli ŠKODAle aastal 2006 OCTAVIA II COMBI eest. Ning aastal 2017 tõid kolmanda põlvkonna OCTAVIA ja KODIAQ firmale kaks auhinda ühekorraga. Siin on loend kõigist auhinnatud ŠKODA mudelitest:
2020 ŠKODA OCTAVIA IV
2019 ŠKODA SCALA
2018 ŠKODA KAROQ
2017 ŠKODA KODIAQ ja ŠKODA OCTAVIA III COMBI
2016 ŠKODA SUPERB III
2015 ŠKODA FABIA III
2014 ŠKODA RAPID SPACEBACK
2013 ŠKODA RAPID
2010 ŠKODA SUPERB II ja ŠKODA YETI
2008 ŠKODA FABIA II
2007 ŠKODA ROOMSTER
2006 ŠKODA OCTAVIA II COMBI