ŠKODA LAAGRI 4:18:4 triatlon – OTEPÄÄ

6. mai 2019

Toimumise aeg: 16. juuni 2019
Toimumiskoht: Pühajärve Spa Hotelli ümbrus, Otepää
Võistluse korraldaja: MTÜ Sportlik Eesti
Peakorraldaja: Ain-Alar Juhanson, tel: +372 53338272, e-mail: ain@trismile.ee
Peakohtunik: Eero Raudsepp, tel: +372 56473479, e-mail:  eero.raudsepp@triatlon.ee

*Eelregistreerumine Škoda Laagri 4:18:4 Otepää triatlonile internetis on lõppenud, kuid eelregistreeruda saab Škoda Laagri 4:18:4 Tallinn triatlonile.

NB! SOODUSKOODE SAAB KÜSIDA ŠKODA LAAGRI ESINDUSE INFOLETIST või meie telgist Otepääl (alates 13. juuni)!

Sooduskoodiga on üritusel osalemise hind 19 €

Lisaks, kõik, kes tellivad vahemikus mai-august 2019 Škoda Laagri esindusest uue auto, saavad meilt koodi, mida kasutades saab üritusele registreeruda TASUTA!

Sooduskoodid kehtivad nii Otepää kui Tallinna ürituse puhul.

Distants
400 m ujumist, 18 km ratast, 4 km jooksu

Ajakava
8.00-12.30    Stardimaterjalide väljastamine ja kohapeal registreerimine
11.45-12.45    Vahetusala avatud varustuse kontrolliks
12.50    Võistluse infokoosolek stardialas
13.00    START
14.30-15.15    Vahetusala avatud varustuse äraviimiseks
15.15    Auhindade loosimine

Rajakaart saadaval siit!

Vanusepiirangud
Individuaalvõistluse starti lubatakse võistlejaid, kes on sündinud 2003. a. ja varem. Võistkonnavõistluses lubatakse osaleda võistlejatel, kes on sündinud 2005.a. ja varem. Alaealistel on vajalik lapsevanema/eestkostja nõusolek.

Registreerimine ja osavõtumaksud
4:18:4 Otepää Triatlonile saab registreerida internetis www.trismile.ee kuni 9. juunini 2019. Kohapeal registreerimine, ümberregistreerimine (10 eurot) ja stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuses neljapäeval, 13. juunil kell 14.00-19.00, reedel 14. juunil kell 9.00-18.30, laupäeval 15. juunil  kell 10.00-19.00 ja pühapäeval, 16. juunil kell 08.00-12.30.

Stardimaterjalide kättesaamisel on võistlejatel kohustuslik esitada isikut tõendav pildiga dokument. Osaleja (alaealise puhul lapsevanem/eestkostja) on kohustatud registreerimisel nõustuma võistluse üldtingimuste ja vastutuse kokkuleppega. Osaluse edasiandmine kellelegi teisele ei ole lubatud. Korraldaja jätab endale õiguse keelduda võistleja registreerimisest, kui ta peab seda kohaseks. Sündmuse ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel (force majeure) osavõtumaksu ei tagastata.

4:18:4 Otepää Triatloni osavõtumaks sisaldab:

  • – professionaalset korraldust MTÜ Sportlik Eesti poolt
  • – ujumismütsi
  • – finišeerija medalit
  • – finišeerija T-särki
  • – osalemist auhindade loosimisel
  • – diplomit (elektrooniliselt allalaaditav)

4:18:4 Otepää Triatlon (0,4+18+4)Kuni 09.06.2019Kohapeal
Individuaalvõistlejad40 EUR60 EUR
Võistkonnad60 EUR80 EUR

Osavõtja on registreeritud võistlusele alles siis, kui on tasutud osavõtumaks. Maksmise aeg (mitte registreerimise aeg) on aluseks osavõtumaksu arvutamisel.

Registreerudes kinnitab osaleja (alaealise puhul lapsevanem/eestkostja), et vastutab ise oma (lapse/eestkostetava) tervisliku seisundi eest ning nõustub, et korraldaja ei vastuta osavõtjale tekkinud tervisekahjude ja isikliku vara purunemise või kadumise eest.

Võistlusreeglid

Tegu on džentelmenide ja daamide võistlusega, kus võisteldakse aususe põhimõttel.

Ujumisdistantsi ajal on kohustuslik kanda korraldaja poolt antud ujumismütsi. Rattasõidu ajal on jalgrattakiivri kandmine kohustuslik ja tuulessõit on keelatud. Tuulessõidutsoon võistlejate vahel on 10 m.Võistlusrajal kehtivad Eesti liikluseeskirjad.

Infokoosolek
Škoda Laagri 4:18:4 Otepää Triatloni võistlejate infokoosolek toimub 10 min enne starti stardialas.

Võistlusrada

Start
Stardiala asub Pühajärve Spa hotelli rannas. 4:18:4 Otepää Triatlonil on jooksev start, võistleja aeg läheb käima ajavõtumati ületamisel.

Ujumine
Ujumine toimub Pühajärves, mille temperatuur on võistluse ajal tavaliselt umbes 20°C. Ujumiskalipso on soovituslik, kuid võistlemine kalipsodes on keelatud, kui veetemperatuur on võistluspäeval 1h enne starti 22,0°C või rohkem. Võistlejatel tuleb ujuda üks 400 m ring. Ujumisdistantsi ajal on kohustuslik kanda korraldaja poolt antud ujumismütsi.

Ratas
Rattarada koosneb ühest 18 km pikkusest ringist marsruudil Sihva küla – Arula tee – Pühajärve-Pukamõisa tee – Pühajärve. Tuulessõit on keelatud.

Jooks
Jooksurada kulgeb Pühajärve mõisapargis ja rannapargis asfalt- ja kruusakattega teedel.

Vahetusala
Vahetusala asub Pühajärve Spa hotelli tenniseväljakutel. Vahetusalasse pääseb ainult võistlusnumbri ettenäitamisel. Vahetusalasse on lubatud ainult võistlejad, kohtunikud ja erilubadega korraldajad.

NB! Oma varustuse toob ja viib startiv sportlane ise, vahetusalasse ei lubata kaasa mitte kedagi (ka mitte lähisugulasi). Ratas, kiiver ja muu varustus tuleb viia varakult vahetusalasse, et võistlejal oleks vajadusel aega varustus reeglitega kooskõlla viia.

Vahetusala turvalisus
Vahetusala on piiratud aiaga. Võistleja peab varustusele järgi tulema ajakavas märgitud ajal. Vahetusalasse jäetud varustus, millele õigeaegselt järele ei ole tuldud, viiakse võistluse infotelki. Võistluse ajal valvavad rattaid võistluse korraldaja poolt volitatud isikud.

Võistkondade teatevahetus
Võistkondade teatevahetus toimub vahetusalas selleks ettenähtud kohas ajavõtukiibi üleandmisega. Kalipsoga ujudes võtab ujuja selle seljast ja alles siis annab kiibi ratturile, kes seejärel liigub rattani ning alustab rattadistantsi. Rattasõidu lõpetades asetab võistleja ratta vahetusalasse ning viib ajavõtukiibi jooksjale, kes ootab ettenähtud kohas.

Toitlustamine
Jooksudistantsil ja finišis pakutakse võistlejatele vett ja isotoonilisi jooke. Ratta- ja ujumisdistantsil toitlustamist ei toimu.

Ajavõtt
Ajavõtukiibid antakse võistlejatele korraldaja poolt ning kogutakse peale võistlust kokku. Kaotatud kiibi eest esitatakse arve (70 eurot) võistlejale. Võistlusrajal on mitu erinevat ajavõtupunkti, et anda igale võistlejale ujumise, ratta ja jooksu vaheaegu, samuti lõpuaega.

Ajalimiit
Finiš suletakse kell 15.00.

Auhindade loosimine
Kõik lõpetajad osalevad auhindade loosimisel.

Meditsiiniline abi
Võistluse korraldaja tagab meditsiinipunkti olemasolu võistluskeskuses võistluse ajal ja samuti vetelpäästjad ujumise ajal.

Kaotatud ja leitud asjad
Leitud asjad kogutakse võistluspäeval kokku võistluse infopunkti. Pärast võistlust saata päringud kaotatud ja leitud asjade kohta e-mailile: info@trismile.ee. Korraldaja hoiustab leitud asju 7 päeva peale võistluse lõppu.

Korraldajal on õigus teha juhendisse muudatusi. Kõik muudatused võistluse juhendis tehakse teatavaks võistluse kodulehel.

Võistleja meelespea saad alla laadida SIIT!