ŠKODA KAROQ ja KODIAQ saavad mudeliaastaks 2020 täiustusi nii tehnika kui ka välimuse osas

26. juuli 2019

EMBLEEMI ASENDAV KIRI „ŠKODA“ TAGALUUGIL ON KÕIGI UUTE MUDELITE ÜHINE ISELOOMULIK JOON

› Linnamaasturitele saab nüüd lisana tellida ümberreastumise abisüsteemi Side Assist, millel tööulatus on kuni 70 meetrit ja hoiatustuled paremini märgatavad 
› Embleemi asendav kiri „ŠKODA“ tagaluugil on kõigi uute mudelite ühine iseloomulik joon 
› Linnamaasturid KAROQ ja KODIAQ on endiselt Tšehhi autotootja kasvumootorid 

Edukad linnamaasturid ŠKODA KAROQ ja ŠKODA KODIAQ saavad mudeliaastaks 2020 täiustatud turva- ja mugavusvarustuse. Näiteks on ümberreastumise abisüsteem Side Assist nüüd saadaval mõlemale mudelile ning hoiatab juhti kuni 70 meetri kaugusel vaatevälja pimealas asuvate sõidukite eest. Üks ühine väline joon mõlema linnamaasturi uusimatel versioonidel on tagaluugil paiknev kiri „ŠKODA“.


Lisaks silmatorkavale ja emotsiooneäratavale disainikeelele ning ruumikusele paistavad ŠKODA KODIAQ ja ŠKODA KAROQ silma ka uue enesekindla firmatähisega tagaluugil. See suurte tähtedega kiri kaunistab nii uudismudeleid ŠKODA SCALA ja KAMIQ kui ka hiljuti värskendatud SUPERBi ning jõuab nüüd järk-järgult kõigi teiste ŠKODA mudelite tagaosale.

Ümberreastumise abisüsteem Side Assist tegevusulatusega 70 meetrit 
Lisavarustusse kuuluv ümberreastumise abisüsteem lisati ŠKODA KODIAQi ja KAROQi juhiabisüsteemide kõikehõlmavale valikule ning asendab mõlemal linnamaasturil varem kasutatud pimenurga abisüsteemi. Varasema 20 meetri asemel on uue süsteemi tegevusulatus 70 meetrit, see kasutab kaht radariseadet ning tuvastab tagant lähenevaid ja juhi vaatevälja pimealasse jäävaid sõidukeid. Ka hoiatussignaalid tehti juhile paremini märgatavaks. 

Kui varem asusid hoiatustuled peegliklaasidel, siis nüüd paiknevad need küljepeeglite siseküljel. Nii on tuled paremini märgatavad, samuti saab nende heledust muuta. Süsteem töötab kiirendustel alates kiirusest 15 km/h ja pidurdamisel kuni kiiruseni 10 km/h. Tagantläheneva sõiduki hoiatus on samuti ümberreastumise abisüsteemi osa. Tagurdamise ajal hoiatab see juhti sõiduki taga asuvate liikuvate objektide eest. 

Adaptiivveermik DCC on nüüd saadaval ka koos esiveoga 
Lisavarustusse kuuluv adaptiivveermik DCC lisab märgatavalt mugavust mõlemale ŠKODA linnamaasturile. See pole enam mõeldud üksnes nelikveolistele sõidukitele, vaid on nüüd tellitav ka koos esirattaveoga. Elektrooniliselt reguleeritavate amortisaatoritega adaptiivveermik kohandab amortisaatoreid automaatselt teeoludega ja parajasti eelistatud sõidumaneeriga. Sõidurežiimi valiku kaudu saab juht valida adaptiivveermiku töörežiimide – Comfort, Normal, Sport – vahel, mis pakuvad erinevaid seadistusi alates rõhutatult mugavast kuni sportlikuni. 

Võtmeta avamis-/lukustamis- ja käivitussüsteem KESSY koos liikumisanduriga 
ŠKODA lisab järk-järgult kõigi oma mudelite varustusse liikumisanduriga avamis-/lukustamis- ja käivitussüsteemi, vähendades niiviisi auto varastamise ja sinna sissemurdmise tõenäosust. Selles süsteemis, mis on KAROQile ja KODIAQile saadaval lisana, lülitub võtme saatja automaatselt välja, kui võtit pole 15 minutit liigutatud ja see on pandud näiteks sahtlisse või lauale. Kui võtit uuesti liigutada, lülitub ka saatja taas sisse. ŠKODA KAROQi ja KODIAQi saab seejärel tavapärasel viisil mugavalt avada ja käivitada START-nuppu kasutades, võtit pole tarvis taskust välja võttagi. 

Uus 2.0 TDI ŠKODA KAROQile 
ŠKODA KAROQi mootorivalikusse lisati uus 2.0 TDI diiselmootor võimsusega 140 kW (190 hj). Loomulikult vastab see Euro 6d-TEMP heitmenormidele ning on varustatud SCR-katalüüsneutralisaatoriga, sealhulgas AdBlue-sissepritse ja kübemefiltriga. ŠKODA KODIAQilt juba tuntud mootoriga koos on põhivarustuses ka nelikvedu ja 7-käiguline DSG-käigukast. 

Uued sportlikud veljed ŠKODA KODIAQile 
Mudeliaastal 2020 juurutatakse ŠKODA KODIAQile samuti uued valuveljed. Sportlikud 20-tollise veljed Ignite on 255 mm laiused ning saadaval lisana ŠKODA KODIAQ SPORTLINE’ile, samuti valiku tippu kuuluvatele mudeliversioonidele KODIAQ RS ja KODIAQ L&K. Uut rehvirõhu jälgimissüsteemi üksikutele ratastele pakutakse lisavarustusena rehvidele läbimõõduga 18 tolli ja rohkem. ŠKODA KODIAQ SCOUTile pakutakse soovi korral ka temperatuuri reguleerivast nahast valmistatud istmekatteid. 

Linnamaasturite edulugu – ŠKODA KODIAQ ja KAROQ 
Sügisel 2016 alustas Tšehhi automark 2025. aasta strateegiaprogrammi raames oma suurt linnamaasturite kampaaniat, tuues turule ŠKODA KODIAQi. Kompaktne ŠKODA KAROQ järgnes aasta hiljem. Nende kahe autoga tabas ŠKODA hästi ära aja vaimu, tulles samal ajal vastu klientide soovidele kogu maailmas tõusuteel olevas linnamaasturite segmendis. Sestpeale on ŠKODA KODIAQ ja ŠKODA KAROQ olnud kandetaladeks firma üleilmses kasvustrateegias. Alates auto turuletoomisest 2016. aasta sügisel on kogu maailmas valmistatud üle 360 000 ŠKODA KODIAQi. See mudeliperekond koosneb laiast variantide valikust: vastupidav KODIAQ SCOUT, KODIAQ SPORTLINE, lihvitud KODIAQ L&K ning valiku tippu kuuluv sportlik KODIAQ RS. ŠKODA KAROQ on alates sügisest 2017 valminud rohkem kui 220 000 eksemplaris, ŠKODA kompaktne linnamaastur on saadaval ka SCOUT- ja SPORTLINE-variandina.