ŠKODA ENYAQ iV on Euroopa Aasta Auto auhinna kandidaat

6. detsember 2021

ŠKODA ENYAQ iV on üks finaali pääsenud seitsmest paremast mudelist.

-ŠKODA ENYAQ iV on üks finaali pääsenud seitsmest paremast mudelist

-Võitja valivad 61 autoajakirjanikku 23 Euroopa riigist

-Euroopa Aasta Auto 2022 tehakse teatavaks Genfis veebruari lõpul

Pärast Kuldse Rooliratta 2021. aasta auhinna võitmist pääses ŠKODA ENYAQ iV nüüd kandideerima ka Euroopa Aasta Auto auhinnale. Seda auhinda annavad üheksa Euroopa autoajakirja välja alates aastast 1963. Mööduva aasta 65 uue auto seas osutus ŠKODA ENYAQ iV üheks neist seitsmest, mis pääses finaali. Võitja valib välja 23 Euroopa riigi 61 autoajakirjanikust koosnev žürii. Euroopa Aasta Auto 2022 tehakse teatavaks Genfis 2022. aasta veebruari lõpul.

Aasta Auto auhind on üks tähtsamaid autoalaseid tunnustusi Euroopas ning see konkurss on toimunud juba alates aastast 1963. Euroopa Aasta Auto 2022 kandidaatide nimekiri sisaldas esialgu 65 mudelit, mida tutvustati eelmise 12 kuu jooksul. Nüüdseks on selgunud seitse finalisti. Eesmisel aastal esiseitsmikku mahtunud ŠKODA OCTAVIA järel on ŠKODA ENYAQ iV järgmine Tšehhi autotootja mudel, mis finaali jõudis. Žürii koosneb 23 Euroopa riigi 61 autoajakirjanikust, liikmete arv riigiti sõltub vastava turu suurusest. Kuus liiget on žüriis Hispaaniast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Suurbritanniast. Auhinnatseremoonia toimub 2022. aasta veebruari lõpul.

Täiselektriline ŠKODA ENYAQ iV on seni tähtsaim samm Tšehhi autotootja elektrifitseerimisstrateegia elluviimisel. See linnamaastur on esimene Volkswageni kontserni elektriajamiga moodulplatvormil (MEB) põhinev ŠKODA seeriamudel ning seda ehitatakse ŠKODA peatehases Mladá Boleslavis. ENYAQ iV on ühtlasi ainuke MEB-põhine mudel, mida toodetakse Euroopas väljaspool Saksamaad. Saadaval on taga- ja nelikvedu, kolme mahutavusega akud ning viis võimsusastet vahemikus 109 kuni 220 kW. WLTP-tsüklis saavutatava 520-kilomeetrise sõiduulatusega on ENYAQ iV ideaalne pikkadeks reisideks.

Seitsme finalisti hulka jõudmine Euroopa Aasta Auto konkursil on ŠKODA ENYAQ iV jaoks järjekordne edu. Novembri alguses nimetati see parimaks elektriliseks linnamaasturiks ning pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud auhinna Kuldne Rooliratas 2021.