ŠKODA ENYAQ iV Founders Edition: limiteeritud erimudel

15. detsember 2021

ŠKODA ENYAQ iV valikusse kuulub ka eksklusiivne erimudel Founders Edition, mida on maailmas kokku vaid 1895 tk. See mudeliversioon loodi ŠKODA uue, elektriajastu alguse tähistamiseks ning avaldab austust Václav Laurinile ja Václav Klementile, kes aastal 1895 firma asutasid.

Musta Black Magic-toonis kerega autodel on mustad, vasekarva ehiselementidega veljed ja hõbedase Arctic Silver-toonis kere puhul on mustadel velgedel hõbedased ehiselemendid. Kõik autod on saanud põhivarustusena Crystal Face-esivõre, mida ehivad rohkem kui 130 valgusdioodi moodustavad 18 püstist valgusriba, samuti kuuluvad põhivarustusse sportlikud kaitserauad nii ees kui ka taga.

Esivõre, aknaraamid ja katusereelingud on kõik läikivmustad, samuti tagadifuusor ja tagumine kaitseraud. Mudelitähis tagaluugil on Arctic Silver-värvi korral must, Black Magic-versioonil aga vaskne. Lisaks on saanud esitiivad spetsiaalse Founders Editioni embleemi.

Iga Founders Edition-mudeli roolil on ainulaadne tähis auto järjekorranumbriga. Kõigi autode interjöör viimistletakse ŠKODA noobli disainikontseptsiooni Suite kohaselt, kus ehisliistud on läikivmustad. Istmed on kaetud musta nahaga ning on saanud konjakipruuni ääristuse, sama värvi ääristus on ka tekstiilpõrandamattidel. Interjööridisaini täiendavad veel must laepolster, kolme kodara, nahkkatte ja soojendusega multifunktsionaalrool koos energia taaskasutuse määra reguleerivate labadega, alumiiniumpedaalid, tumendatud tagaaknad ja heliisolatsiooniga küljeaknad.

ENYAQ iV Founders Edition on saanud 82 kWh mahutavusega aku (netomahutavus 77 kWh) ning põhivarustusena alalisvooluga kiirlaadimise võimekuse võimsusega kuni 125 kW. Võimsa kiirlaadijaga ühendatult võib ENYAQ iV Founders Editioni aku laadida 38 minutiga 80% täituvuseni. Täislaadimine koduse või avaliku vahelduvvoolu-seinakilbiga (7 kW, 32 A) kestab umbes 13 tundi.

ENYAQ iV sõiduelamuse rikastamiseks kuuluvad põhivarustusse ka sõidurežiimide valik ja muutuva ülekandega rool.

Founders Editioni varustus põhineb ENYAQ iV 80 rikkalikul mugavusseadmete valikul, kuhu lisanduvad veel võtmeta avamis-/lukustamis- ja käivitussüsteem, mobiilseadmete juhtmeteta laadimine ja juhi väsimust tuvastav süsteem.