ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV on võrratu täiendus ENYAQ iV valikusse

31. jaanuar 2022

Elektriautondus selle kõige elegantsemal kujul. ŠKODA ENYAQ iV eduka turuletoomise järel lisab ŠKODA oma esimese täiselektrilise linnamaasturi valikusse veelgi emotsiooneäratavama kerevariandi. Neljaukselise ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV iseloomustavaks jooneks on elegantne ja lauge tagaosa.

* Täiselektrilise lipulaeva ŠKODA ENYAQ iV uus, veelgi emotsiooneäratavam kerevariant

* Kolm võimsusvarianti, taga- või nelikvedu ning veelgi parem aerodünaamika

* Avar siseruum ja disainikontseptsioonid said inspiratsiooni moodsatest elukeskkondadest


ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV on võrratu täiendus ENYAQ iV valikusse ning pakub tõeliselt dünaamilist autot aktiivset elustiili nautivatele klientidele. Ruumika sisemusega, mis on piisavalt avar kuni viiele inimesele, ja 570-liitrise pakiruumiga on see suurepärane pereauto. Uusima mudeli valik sisaldab kolme võimsusvarianti: ENYAQ COUPÉ iV 60 ja ENYAQ COUPÉ iV 80 on mõlemad tagaveolised, kuna ENYAQ COUPÉ iV 80x saab nelikveo. Aerodünaamika on veelgi parem kui ENYAQ iV-l ja õhutakistustegur 0,247, tänu millele on neljaukseline kupee ka tõhusam. Interjööri pilkupüüdvaim osa on 13-tolline keskne puutetundlik ekraan.

Emotsiooneäratavad jooned ja põhivarustuses panoraam-klaaskatus 
Uus ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV saab veelgi emotsiooneäratavama disaini kui baasvariant. Panoraam-klaaskatus kuulub põhivarustusse ning alates B-piilarist laskub sujuvalt tagaosa suunas. Kupee on neli millimeetrit pikem (üldpikkus 4653 mm) ja üks millimeeter kõrgem (kõrgus 1617 mm) kui ENYAQ iV. Laiuse ja teljevahe – vastavalt 1879 mm ja 2765 mm – poolest on mudelid identsed, kuna kupee 570-liitrine pakiruum on oma mahult väga lähedal linnamaasturi 585 liitrile. Suured valuveljed mõõduga 19 kuni 21 tolli rõhutavad auto jõulist väljanägemist. Täis-LED-maatriksesituled kuuluvad lisavarustuse hulka. Nende iga kaugtulemoodul koosneb 24 ükshaaval juhitavast valgusdioodist, tänu millele võib juht pidevalt hoida kaugtulesid sisselülitatuna, kartmata kaasliiklejate pimestamist. Täis-LED-tagatuled on samuti saadaval lisana. Nende erijooneks on kristallimotiividega disain ja dünaamilised suunatuled, kuna tagatuled moodustavad auto tagaosal margile iseloomuliku C-tähe kuju. 

Crystal Face, mille 131 valgusdioodi valgustavad ŠKODA silmatorkava esivõre püstribisid ja horisontaalliiste, on veel üks ENYAQ COUPÉ iV-le pakutav lisa. Täis-LED-maatriksesitulede LED-moodulid ja päevatuled loovad samuti animeeritud tervitusvalgustuse. 

Interjööri disainikontseptsioonid 
ŠKODA pakub ENYAQ COUPÉ iV interjööri tarvis uuenduslikke disainikontseptsioone ja selget lisavarustuse menüüd. Disainikontseptsioonide loomisel saadi inspiratsiooni moodsatest elukeskkondadest ja need asendavad klassikalisi varustustasemeid. Kasutatud stiil, värvid ja materjalid on maitsekalt kooskõlas. Baasvariandina pakutav disainikontseptsioon Loft jätab moodsa, koduse ja peresõbraliku mulje. Selle hallide ja mustade toonide kombinatsioon on ajatu. Teiste disainikontseptsioonide tarvis on saadaval jätkusuutlikud materjalid. Disainikontseptsiooni Lodge istmekatted on näiteks 40 protsendi ulatuses valmistatud uuest naturaalvillast ja kannavad Woolmark Company kvaliteedimärki, kuna ülejäänud 60 protsenti moodustab taaskasutatud polüester (iga auto jaoks läheb tarvis 318 kasutatud PET-pudelit). Disainikontseptsiooni ecoSuite konjakivärvi nahkpolster on pargitud keskkonnasõbraliku ja jätkusuutliku protsessiga, milles kasutatakse oliivileheekstrakti ilma mingite kemikaalideta. 

Kaks akut, kolm võimsusvarianti ning taga- ja nelikvedu 
ŠKODA pakub ENYAQ COUPÉ iV tarvis kahe eri mahutavusega akusid ja kolme võimsusvarianti. Akud paiknevad Volkswageni kontserni elektriajamiga moodulplatvormi põrandas. ENYAQ COUPÉ iV 60 saab liitium-ioonaku mahutavusega 62 kWh, millest kasutatavat netomahutavust on 58 kWh. Elektrimootor arendab võimsust 132 kW ning käitab tagarattaid läbi ühekäigulise käigukasti. ENYAQ COUPÉ iV 80 on samuti tagaveoline ja seda viib edasi elektrimootor võimsusega 150 kW. Suurema, 82 kWh akuga (netomahutavus 77 kWh) varustatult ja tänu auto eeskujulikule aerodünaamikale, mida iseloomustab õhutakistustegur (cd) 0,247 suudab see variant läbida üle 535 kilomeetri ja pakub seega suurimat sõiduulatust mudelivalikus. ENYAQ COUPÉ iV 80x varustatakse suurema akuga, mis käitab ka esisillal asuvat teist 80 kW võimsusega elektrimootorit, tänu millele see variant on nelikveoline. Kaks elektrimootorit kokku arendavad 195 kW võimsust. Vahelduvvoolu-seinakilpi võimsusega kuni 11 kW – st ŠKODA iV Chargerit – kasutades saab uhiuue kupee täielikult laadida kuue kuni kaheksa tunniga. ENYAQ COUPÉ iV-d saab laadida ka avalikes alalisvoolu-kiirlaadimisjaamades võimsusega kuni 125 kW.