ŠKODA avaldas kontseptauto VISION 7S visandid interjöörist

19. august 2022

›    Ruumi kuni seitsmele inimesele, kaks iseloomulikku interjööri režiimi

›    Vibreeriva tagasisidega ja digitaalsete juhtseadiste tasakaalustatud vahekord

›    Uuenduslik disainikeel keskendub vähendatud, lihtsustatud ja äärmiselt praktilistele vormidele, digitaaltehnika kasutamislihtsusele ja materjalide jätkusuutlikkusele

Mladá Boleslav, 15. juuli 2022 – ŠKODA AUTO esitleb oma tulevase disainikeele järjekordset eelvaadet. Kontseptauto VISION 7S interjööri esimene visand kujutab mahukat sõidukit, mille täiesti uus mitmekülgne interjööriarhitektuur pakub ruumi kuni seitsmele inimesele. Minimalistliku interjööri teostuses kasutatakse jätkusuutlikke materjale. Uus disainikeel on algupärane ning pakub vaistlikult juhitavat digitaaltehnikat ja kõrgel tasemel funktsionaalsust.

Täiselektriline kontseptauto VISION 7S on ŠKODA esimene kontseptauto, mis järgib ettevõtte uut disainikeelt. Esimene avaldatud visand kujutab sõiduki siseruumi. Lisaks jätkusuutlikele materjalidele iseloomustab minimalistlikku interjööri avarus – sinna mahub kolme istmeritta kuni seitse inimest – ja ŠKODAle omased Simply Clever-lahendused.

ŠKODA peadisainer Oliver Stefani: „Uus disainikeel on minimalistlik, funktsionaalne ja algupärane. Tulevikus keskendume ŠKODA traditsioonilistele tugevustele nagu avar siseruum, hõlbus kasutamine ja funktsionaalsuse kõrge tase. Oma uue disainikeelega teeme järgmise sammu ja paneme veel suurema rõhu kliendikogemusele. Meie disainerite ja inseneride tohutut loomingulisust näitavad interjööri liikuvad elemendid ja värskelt väljatöötatud Simply Clever-lahendused nagu integreeritud lapseiste. Sihilikult minimalistlikud jooned laiendavad selge välisdisaini ka interjööri.“

Uuenduslikud detaililahendused

Uue kontseptauto VISION 7S interjöör on sümmeetrilise „ümbritseva“ disainiga, lai horisontaalne armatuurlaud ulatub ka uste peale, tugevdades avaruse tunnet. Optimaalse paigutusega käetugi teeb puutetundliku ekraani ja haptiliste (vibreeriva tagasisidega) nuppude kasutamise lihtsaks ja mugavaks. Samuti on haptilisi juhtseadiseid integreeritud uue disainiga roolile. Meeleoluvalgustus tõstab esile mitmeid interjööri piirkondi, sealhulgas laadimise seisundit ning tagab piisava valgustuse autosse sisenemisel ja väljumisel. Uksepaneelidelgi leidub mitmeid haptilisi ja visuaalseid elemente. Integreeritud lapseiste paikneb keskkonsoolis – auto kõige turvalisemas kohas. Esiistmete seljatoed on varustatud hoidikutega teise ja kolmanda istmerea reisijate multimeediaseadmete tarvis. Seljatugedes sisalduvad ka integreeritud seljakotid.

Uuenduslikud liikuvad juhtseadised erinevate režiimide tarvis

Avar interjöör pakub kaht iseloomulikku konfiguratsiooni, mis loovad uue ruumikogemuse erinevateks olukordadeks – juhtimiseks ja puhkamiseks. Juhtimisrežiimis on kõik juhtseadised paigutatud ideaalsetesse asukohtadesse ning keskne puutetundlik ekraan on püstasendis, kuvamaks kogu sõidu ajal tarvilikku infot. Puhkerežiimi saab aktiveerida laadimise või puhkepausi ajal. Rool ja näidikuplokk nihkuvad ettepoole ning esimese ja teise rea istmed liiguvad tahapoole, et isteasend oleks veelgi lõõgastavam. See võimalus tagab reisijaile maksimaalse ruumi ja mugavuse.

ŠKODA AUTO kuulutas oma uue disainkeele välja märtsis toimunud iga-aastasel pressikonverentsil. Uus disainikeel põhineb margi traditsioonilistel väärtustel nagu vastupidavus, funktsionaalsus ja usaldusväärsus. Tulevast disainikeelt iseloomustavad ruumikus, vastupidavad ja jätkusuutlikud materjalid ning aerodünaamiline, tõhus väliskuju.

  • Uus interjöörikavand paljastab rohkem üksikasju seitsme istmega ideeauto kohta
  • Esimest korda ŠKODA puhul on keskne eraldi seisev puuteekraan paigutatud vertikaalselt
  • Tasane ja lai näidikulaud ning ülalt ja alt lamendatud rool

Esimene VISION 7S interjöörikavand jätab mulje, et kujundus on minimalistlik. Kolmes istmereas jagub ohtralt ruumi kuni seitsmele inimesele. ŠKODA on lisanud ka mõned talle iseloomulikud „lihtsalt nutikad“ lahendused. Uuel kavandil on näha sümmeetrilist „ümber mähitud“ kujundust, mis loob kõikidele sõitjatele turvatunde. Kavand paljastab ka salongi laiust rõhutava usteni ulatuva näidikulaua. Selle ees asetseb suur, eraldi seisev vertikaalselt paigaldatud puuteekraan – ŠKODA puhul esimene selline lahendus.

Kavand tõstab esile sõiduki puutetundliku ekraani, vibreeriva tagasisidega nupud ning optimaalse ergonoomika. Uuel roolil on uuenduslik vertikaalsete kodaratega kujundus. Selle ülevalt ja alt lamendatud kuju võimaldab juhile selget ülevaadet näidikuplokist. Keskse ekraani all on keskkonsool kolme suure vibreeriva tagasisidega pöördnupuga; need moodustavad koos kahe suure nupu ja nende all oleva pöörleva juhtnupuga puutetundliku juhtpaneeli. Juhtpaneeli all asuvad spetsiaalsed kohad, kuhu sõitjad saavad ühendada oma nutitelefoni, et täiendavalt isikupärastada sõidukiga suhtlemist.

VISION 7S maailma esmaesitlus toimub 30. augustil. Sõiduki kujundus annab eelvaate ŠKODA uuest disainikeelest, mis tugineb traditsioonilistele väärtustele – vastupidavus, funktsionaalsus ja autentsus.