SKO Motors ja Vähiravifond „Kingitud Elu“ tähistavad viiendat koostööaastat

3. november 2023

Juba viiendat aastat järjest toetab SKO Motors Hille Tänavsuu Vähiravifondi „Kingitud Elu“, andes fondi kasutusse uhiuue Škoda Octavia, mis aitab fondi vabatahtlike tööga seotud logistik koordineerimisel.

„Kuigi SKO Motors igapäevane töö on seotud autode müügi ja hooldusega, siis meile on väga olulised projektid, mille abil saavad abi ja toetust need, kes seda enim vajavad. Seetõttu oleme vähiravifondi „Kingitud Elu“ toetajad olnud juba mitmeid aastaid. Meil on väga hea meel, et see koostöö jätkub ning me saame omalt poolt olla toeks fondi tegemistele,“ ütles SKO Motorsi tegevjuht Andres Ligi.

Ligi lisab, et Toivo Tänavsuu ja tema meeskonna panust elude hoidmisel on raske üle hinnata. „Meie seda projekti ilmselgelt nii hästi vedada ei suudaks, aga saame aidata sellega, milles me head oleme – anname vähiravifondi kasutusse uhiuue Škoda Octavia ja seisame hea selle eest, et  „staabiauto“ oleks iga kell ja iga ilmaga valmis sõitma järgmistele üritustele ning vähiravifondi tänuväärne töö saaks jätkuda üha suuremates mõõtmetes,“ kommenteeris koostööd Ligi. 

Vähiravifond sõidab uue autoga juubeliaastasse

„Tänu SKO Motorsi toetusele on meie fondil alati rattad all ja me saame mugavalt koordineerida muuhulgas meie vabatahtlike tööga seotud logistikat. Oleme uue sõiduki eest väga tänulikud ning sellel saab olema oluline roll fondi missioonis. Lisaks väärib märkimist, et saame uue autoga sõita ka fondi suurde juubeliaastasse – 2024. aastal saab fondi loomisest juba 10 aastat,“ ütles vähiravifondi „Kingitud Elu“ asutaja Toivo Tänavsuu.

Fond toetab vähihaigeid, kelle ravi parasjagu Tervisekassa ei rahasta. Läbi fondi toetuse antakse Eesti inimestele võimalus saada parimat näidustatud ja tõenduspõhist vähiravi, kinkides lootust ja elupäevi. Fond saab järgmisel aastal 10-aastaseks ning seni on toetust saanud kokku 2500 inimest vanuses 7-89 aastat. Vähihaigus on väga levinud ning selle diagnoosimine kasvutrendis. Suur osa ravist on Tervisekassa rahastusel, kuid osa inimestest pudenevad ühel hetkel riikliku tervisekindlustuse vihmavarju alt välja ning saavad toetuda üksnes fondile.

SKO Motors usub, et iga väiksemgi toetus ja abi – olgu siis materiaalselt, vabatahtliku tööga või suisa mõlemaga, on hetkel eriti oluline. Seetõttu on meil omalt poolt heameel saata üks auto head tegema ning koos saame märgata abivajajaid ning jõudumööda aidata.

Rohkem infot fondi tegevuse kohta: https://kingitudelu.ee/et