Kontseptauto ŠKODA VISION iV heidab pilgu margi elektrilisse tulevikku

15. veebruar 2019

› ŠKODA näitab Genfi autonäituse eel kontseptauto esimesi disainivisandeid
› Dünaamiliste joontega kupee põhineb elektriajamiga moodulplatvormil (MEB)
› 2022. aasta lõpuks esitleb ŠKODA rohkem kui kümmet elektrimudelit
› Tšehhi autotootja investeerib rohkem kui kaks miljardit eurot alternatiivajamitesse ja uutesse mobiilsusteenustesse

 

Tšehhi autotootja esitleb Genfi autonäitusel (5.-17. märts) oma järgmist sammu elektriautonduse suunal, tuues välja kontseptsõiduki ŠKODA VISION iV. Kahe disainivisandi avaldamisega rahuldab ŠKODA avalikkuse huvi oma esimese elektriajamiga moodulplatvormil (MEB) põhineva sõiduki vastu. Neljaukseline krossover-kupee saab lummavalt sportlikud ja emotsionaalsed jooned. ŠKODA peadisainer Oliver Stefani selgitab, millised VISION iV disainielemendid hakkavad iseloomustama ŠKODA tulevasi elektrisõidukeid.

Iseloomulik vööjoon ühendab auto esi- ja tagaosa, rõhutades käepidemeteta uste puhtaid pindu. Harjumuspäraste küljepeeglite ülesandeid täidavad kaamerad, mille korpused meenutavad kujult haiuime. Esiosa iseloomustab ŠKODAle tüüpilise laia esivõre uudne tõlgendus, mille juurde käivad ka peenikesed vertikaalribid ja kristallimotiivid. Sportlikku välimust rõhutavad horisontaalne valgustriip võre ülaosas ja silmatorkavalt suured õhuvõtuavad esikaitserauas. Jõulise tagaosa servad on kujundatud õhuvoolu suunavateks spoileriteks, samuti asuvad seal kristallimotiividega LED-tagatuled. Need annavad ŠKODA tüüpilistele C-tähe kujulistele tagatuledele uue määratluse ning koos tagadifuusori kohal paikneva valgustriibuga rõhutavad ka sõiduki laiust. Veel üks pilkupüüdev tagaosa element on ŠKODA logo, mis moodustub punases tulikirjas tähtedest.

Aasta 2019 märgib ŠKODA sisenemist elektriautonduse ajastusse. 124 aastat pärast ettevõtte asutamist toob Tšehhi autotootja turule pistikhübriidajamiga SUPERB PHEV ja täiselektrilise, akutoitega CITIGO. 2020. aastal järgnevad esimesed elektriajamiga moodulplatvormil (MEB) põhinevad sõidukid.

Järgmise nelja aasta jooksul investeerib ŠKODA rohkem kui kaks miljardit eurot alternatiivajamitesse ja uutesse mobiilsusteenustesse ning toob 2022. aasta lõpuks välja rohkem kui kümme elektrimudelit.


ŠKODA VISION iV iseloomulikeks joonteks on ŠKODA tüüpiline lai esivõre koos uue valgustriibu, suurte rataste, atleetliku kere ja puhaste pindadega.


Kupeelaadne filigraanne katusejoon lõpeb jõulise ja laia tagaosaga, mida kaunistavad kristallimotiividega tagatuled ja ŠKODA punases tulikirjas logo.