Enyaq L&K: tehnilised täiustused ja rohkem elegantsi

1. juuni 2023

Škoda Enyaq saab nüüd juurde uue versiooni nimega Laurin & Klement. Lisaks kasutajate mugavust maksimeerivale moodsale varustusele paistab L&K silma ka mitmete tehniliste täiustustega, millest paljud on üle võetud Enyaqi mudelkonna teistelt liikmetelt.

Uus auto, mis sai oma nime Tšehhi autofirma asutajate Václav Laurini ja Václav Klementi nimede järgi, hakkab saadaval olema kahe jõuülekande variandiga – tagaveolisena või nelikveolisena. Mõlemal juhul on autol uus ja täiustatud ajam, nii et maksimaalne koguvõimsus on alati 210 kW. Enyaq L&K 85 tagaveoline variant läbib 0–100 km/h spurdi 6,7 sekundiga – peaaegu kaks sekundit kiiremini kui praegune tagaveoline elektriauto. See pakub WLTP-tsüklis ka suuremat sõiduulatust ühe laadimisega – 570 kilomeetrit*. Nelikveoline Enyaq L&K 85x saavutab paigaltstardist 100 km/h kiiruse 6,6 sekundiga ning selle ühe laadimisega sõiduulatus WLTP-tsüklis on 550 kilomeetrit. Mõlema auto tippkiirus on 180 km/h.

Škoda Enyaq L&K saab kaks kereversiooni, tavalise linnamaasturi kõrvale ka kupee.

Sõiduulatus kasvas tänu optimeeritud akuhaldusele ning aku laadimiseks 10% täituvuselt 80 protsendini kulub alla 30 minuti. Lisaks on Laurin & Klementil aku eelsoojenduse funktsioon, mille kõik Enyaq mudelkonna autod saavad alates mudeliaastast 2024, tootmine algab juba tänavu aasta lõpupoole. Eelsoojenduse saab aktiveerida automaatselt, näiteks kui navigatsiooniandmete kohaselt suundub auto laadimisjaama, kuid juht saab selle käivitada ka käsitsi auto pardasüsteemist. Enyaq L&K juures on tehtud olulisi täiustusi, tarkvaraversiooniga ME4.0 võeti kasutusele uus kasutajaliides, mis muuhulgas on kooskõlas margi uue visuaalse identiteediga.

Täiustatud tehnika

Uue keskkonnaga tulid kaasa ka täiustatud juhtseadised. Kogu menüüstruktuur sai uue disaini, tänu millele on populaarseid funktsioone selgem ja lihtsam leida. Näiteks võimaldavad avakuva nurkades olevad nupud nüüd kasutajal hõlpsasti juurde pääseda seadistustele, esilehele või rakendustele. Ekraani ülaosas on ruumi viiele otsetee nupule lemmikfunktsioonide või auto seadistuste tarvis ning alaserva ribale saab paigutada kuni kolm valitud rakendust. Uus teabe- ja meelelahutussüsteem annab kasutajale parema ülevaate aku täituvusest, lihtsama tuulutuse ja kliimaseadme juhtimise ning uued navigatsioonisüsteemi kaardid. Margi värsket visuaalset identiteeti kajastab ka digitaalse näidikuploki ja esiklaasinäidiku graafika.

Iseloomulik stiil

Lisaks mainitud uuendustele sai Enyaq L&K ka mitmeid stiilimuudatusi ja varustust, mis on omased ainult sellele versioonile. Näiteks on auto saadaval kahe interjöörikujundusega. Disainikontseptsioon L&K Shell saab interjööri beeži nahkpolstri, kuna disainikontseptsiooni L&K Black puhul on nahk musta värvi. Esiistmete disain on L&K versioonil ainult neile omane ning istmed varustatakse soojenduse, tuulutuse ja massaažifunktsiooniga. Soojendusega multifunktsionaalroolil on L&K logo ja ehisosad uues ainulaadses Dark Chrome-värvitoonis.

Viimane harmoneerub näiteks eksklusiivses Platinum Grey-toonis detailidega spetsiaalselt sellele mudelile mõeldud kaitseraudadel. L&K logo võib leida ka esitiibadelt, kuna aknaraamid ja klaasipuhastid saavad kroomkatte. Samuti kasutatakse kroomi auto esivõre raamil, võre ise on põhivarustusena Crystal Face-disainiga ja seda valgustavad 131 valgusdioodi. Enyaq L&K mudelite velgedel on spetsiaalne disain ning nende läbimõõt võib olla 20 või 21 tolli.

* Kõik andmed on esialgsed.