ELEKTRIAUTODE KKK

19. aprill 2021

Kõik, mida pead teadma elektriautodest.

Kas mu elektriauto teeb mingit häält?

Seadusandlus hõlmab nüüd ka seda valdkonda ning me võime teatada, et uued SUPERB iV, OCTAVIA iV, ENYAQ iV ja CITIGOe iV mudel kasutavad juba e-heli.

Mis on MyŠKODA rakendus ja kuidas on see seotud e-mobiilsusega?

Rakendusega MyŠKODA on Su sõiduk alati Sinu kontrolli all. Saad kontrollida sõiduulatust, sõiduandmeid või vaadata, kuhu Sa oled auto parkinud. Ja mis eriti vahva – Sa saad isegi kontrollida, kas oled auto lukku pannud.

Kus elektriautosid tootma hakatakse?

• SUPERB iV toodetakse Kvasinys.
• CITIGOe iV toodetakse Bratislavas.
• ENYAQ iV toodetakse Mladá Boleslavis.

Kas kõik osad valmistatakse Tšehhi Vabariigis?

ŠKODA AUTO on juba investeerinud märkimisväärseid summasid elektrisõidukite tootmiseks vajaliku taristu loomisse meie tehastes, samuti liitium-ioonakude tootmisse otse Mladá Boleslavi tehases. Alates aastast 2019 hakkas Mladá Boleslavi tehas tootma komponente ka teiste Volkswageni kontserni markide pistikhübriidmudelite tarvis. Üksikute osade allhangete jaoks kasutame oma tarnijate võrku samamoodi nagu tavamudelite puhul.

Milline on ŠKODA kujutelm elektriautode tulevikust?

Me oleme turule toonud elektriauto CITIGOe iV ning SUPERBi ja OCTAVIA pistikhübriidmudelid, 2020. aastal sai valmis ka ENYAQ iV.

Millised mudelid elektrifitseeritakse?

Valmistame kogu oma mudelivaliku ulatuses ette mitmeid mudeleid erinevat tüüpi elektriajamitega. Aastal 2025 on vähemalt 10 ŠKODA mudelit ainult elektri jõul liikuvad. Aastal 2020 alustati ŠKODA ENYAQ iV tootmist. Strategy 2025 raames investeerib ŠKODA AUTO lähema mõne aasta jooksul kaks miljardit eurot elektriautode ja uute teenuste väljatöötamisse.

Kui pikad on hooldusvälbad?

Iga 2 aasta tagant:
• hooldus toimub iga 2 aasta tagant, olenemata läbisõidust. Lisaks hooldustöödele vahetatakse igas hoolduses ka salongi filter ning pidurivedelik.

Iga 5 aasta jooksul:
• tuleb teha 2 hooldust, see tähendab hoolduskulu ca 400 €.

Autodel ei muutu tehnoülevaatuse nõuded, ega ka garantiitingimused. Võimalik üle Euroopa kehtivat tehasegarantiid pikendada 5 a / 150 000 km.

Kas autot võib pukseerida?

Elektrimootoriga sõiduki pukseerimine köie või jäiga ühenduslüliga pole võimalik. Autot võib pukseerida kuni 50 km/h ja kuni 50 km kaugusele, kui autol on pukseerimisrežiim sisse lülitatud. Sõiduki lühiajaline lükkamine on võimalik üksnes juhul, kui sellel on sisse lülitatud vabakäik ja süüde.

Kui kaugele ma talvel sõita saan?

Ühe laadimisega läbitav sõiduulatus kasvab koos iga uue elektrisõidukite põlvkonnaga. ŠKODA ENYAQi puhul on eeldatav sõiduulatus kuni 537 km, millest piisab täielikuks ja piiramatuks reisimiseks. Samamoodi, nagu sisepõlemismootoriga autode kütusekulu talvel pisut kasvab, kasutavad ka elektriautod külma ilmaga rohkem energiat.

Kas elektriautod on kallimad?

Tegelikult mitte. Üldiselt on meie mugav linnasõiduk CITIGOe iV kuluefektiivne versioon. OCTAVIA, SUPERB või ENYAQ on pisut kallimad, kuid suurepärased pikkade vahemaade läbimiseks ja perereisideks.

Kas on teisi võimalusi elektriauto soetamiseks?

Oleme kindlad, et olemas on mitmeid võimalusi ja Sinu ŠKODA müügiesindus saab Sind aidata parima leidmisel.

Kas ma säästan elektriautot ostes raha?

Elektriautodega saad pikas perspektiivis kindlasti raha säästa, kuna jooksvad kulud on keskmiselt palju madalamad kui tavasõidukitel. Soovitame täpsema info saamiseks võtta ühendust ŠKODA müügiesindusega.

Elektri- ja hübriidautode hinnad võrreldes tavaliste sõidukitega?

Üldiselt rääkides on elektriautode jooksvad kulud oluliselt väiksemad ja samal ajal võivad nad olla veidi kallimad kui tavalised sõidukid.