10 põhjust, miks valida elektriauto ŠKODA ENYAQ iV

18. mai 2021

SÕIDUULATUS KUNI 537 KM
Olenevalt mudeliversioonist, varieerub ENYAQ iV sõiduulatus 355 kuni 537 kilomeetrit.

PARIMA HINNAGA ELEKTRIAUTO
Konkurentsitult parima hinna- ja kvaliteedisuhtega elektriauto Eesti turul. ENYAQ iV hinnad algavad 34 990 eurost.

PAREM KESKKONNALE
Tarbides roheliselt toodetud elektrienergiat (päike, tuuls jms) on Sinu CO2 jalajälg väiksem. Valides elektrisõiduki, aitad vähendada kahjulikku õhusaastet.

PAREM TERVISELE
Vähem kahjulikke heitgaase on hea uudis meie kõigi tervisele. Lisaks on elektrisõidukid vaiksemad kui bensiini- ja diiselautod, mis tähendab väiksemat mürasaastet.

PAREM RAHAKOTILE
Akuga töötaval elektrisõidukil on vähem liikuvaid osi kui tavalisel sisepõlemismootoriga sõidukil. Elektriauto hooldus on lihtsam, seda peab teostama harvem ja see on odavam kui tavapärasel sisepõlemismootoriga sõidukil.

PAREM SÕIDUKOGEMUS
Üliväike pöörderaadius – ENYAQi pöörderaadius on 9,3 meetrit, mis on sama väike kui meie pesamunal CITIGO mudelil. Sa lihtsalt ei usu, kui hästi ENYAQ manööverdada suudab. ENYAQil on madal raskuskese, mis parandab juhitavust, reageerimisvõimekust ja sõidukogemust.

PIDURDUSENERGIA TAASKASUTUS
Kui vajutad piduripedaali, salvestatakse pidurdusenergia akusse ja seda kasutatakse järgmisel kiirendusel.

PARGID TALLINNA JA TARTU KESKLINNAS TASUTA
Tallinna avaliku tasulise parkimisala kesklinna tsoonis on parkimistasu maksmisest vabastatud juhid, kelle sõiduki heitgaaside saasteainete süsinikdioksiidi heide (CO2 heide) on 0 grammi kilomeetri kohta. Tasuta parkimiseks esita Tallinna või Tartu Linnavalitsuse lehel taotlus.

SAAD KASUTADA BUSSIRADASID
Täiselektrilise ENYAQ iV maasturiga on bussiradadel sõitmine seaduslik. Tipptunnil säästad bussiradasid kasutades oma väärtuslikku aega.

LAE ÖÖSEL, SÕIDA PÄEVAL
Selle asemel, et otsida soodsa hinnaga bensiinijaama, saad kodus laadida odavamalt ja palju rohkem prognoositavama hinnaga. Kodus auto vooluvõrku ühendamine võtab vaid mõne sekundi ja see võimaldab Sul igal hommikul ärgata „täis-paagiga“.