Škoda Laagri Rattalaat - Škoda Laagri


Tule
Rattalaadale!

Laupäeval 21.10 kell 10-16

Tule Rattalaadale!

Laupäeval 21.10 kell 10-16

PROGRAMM

ŠKODA Laagris, ŠKODA ametlikus esinduses, Pärnu mnt. 543 toimub sel laupäeval 21. oktoobril 2017 kell 10-16 traditsiooniline Rattalaat.
Rattalaat toimub juba kaheksandat aastat. See on üritus, kus on kohal rattamaailma suuremad ja väiksemad tegijad ja kõik rattasõbrad, kel sooviks osta, müüa, vahetada!

Sel aastal esimest korda on ratta ja sportimise teemalised vestlusringid ja loengud. Kavas toodud üritused leiavad aset Škoda Laagri alal (3 saalis).

10.00 – Rattalaada avamine külastajatele.

11.15 – Treener, harrastusrattur ja MyBody.ee eestvedaja Indrek Viska räägib teemal „Kuidas toituda eesmärgipäraselt, et see aitaks kaasa sinu tulemustele?“

12.00 – Avasõnad laada peakorraldajalt.

12.10 – Bert Ribuli BMX flatland show.

12.20 – Eesti üks paremaid maanteerattureid Tanel Kangert vastab laada külastajate küsimustele.

13.00 – Eesti Politsei räägib teemal „Kuidas lapsed peaksid ohutult jalgrattal liiklema?“

13.15 – Eesti Meister 2017 Maastikurattamaratonis Greete Steinburg räägib oma kogemustest ja mõtetest teemal „Mida arvestada väljaspool Eestit võistlema minnes ja kuidas selleks valmistuda?“

13.45 – Eesti murdmaakoondise määrdemees ja rattamehaanik Meelis Aasla viib läbi koolituse „Kuidas iga rattaomanik saaks oma jalgratta eest hoolt kanda?“

14.15 – Eesti Kergejõustikukoondise füsioterapeut Risto Jamnes esineb ettekandega teemal „Kuidas kuulata oma keha, et vältida üle treeningut ja vigastusi?“

16.00 – Rattalaada lõpp

Üritusest toimub live ülekanne Delfi TV-s.

Rattalaat lõpeb ”afterparty’ga” ööklubis Venus Club, mis toimub koos Hawaii Estonian Cup 2017 hooaja autasustamisega. Hawaii Estonian Cup-i hooaja lõpetamine algab kell 21.00.

Lisainfo: skodalaagri.ee/rattalaat ja
Rattalaat Facebook’is facebook.com/rattalaat

Täiendav info:
Maario Orgla
M: +372 5125 862
maario.orgla@skoda.ee, skodalaagri.ee

ESINEJATEST

Tanel Kangert

Taneli nimi rattaringkondades lähemat tutvustamist ei vaja. 2011 aastast alates Astana Pro Teamis pedaaliv rattur on spordisõprade südamed kiiremini tuksuma pannud erinevatel suurtuuridel maailma parimate ratturitega mägesid vallutades. Jalgrattaspordi juurde jõudmist iseloomustab Tanel ise selliselt.

1998 a. jalgrattaspordi juurde jõudes olin läbi käinud kõikvõimalikud trennid. Päris mitu aastat tundsin ennast kergejõustiklasena (jooksualad eelkõige), siis sai mingi aeg maadluses käidud, seal ma kahjuks (võib-olla ka õnneks) lõuatõmbamisest ja kätekõverdustest kaugemale ei jõudnud. Põhjuseks oli lasteaias kukkudes saadud peatrauma mis ei lubanud pea alaspidi olla ja kukerpallitada. Muudest aladest olen tegelenud veel karate, korvpalli, jalgpalli ja skautlusega. Ei usu, et ma väga püsimatu olin, kuid ühegi alaga ei tegelenud pooltki niikaua, kui ratast olen juba vändanud. Alustasin rattasõiduga 1998 a. sügisel, kui Rein Taaramäe, kes minust paar nädalat enne trenni jõudis, mindki kutsus.

Käesoleva aasta Rattalaadal on igal rattasõbral suurepärane võimalus esitada oma küsimus Tanelile. Olgu see siis spordi, rattaspordi või muu teemaline.

Indrek Viska

Indrek on tegelenud toitumise -ja treeningmetoodikate uurimisega ning praktiseerimisega viimased 11 aasta, millest viimased 6 aastat on pühendunud toidulisandite ja toitumisega seonduvatele küsimustele. Lisaks varasemalt võistelnud edukalt kulturismis ja viimased aastad lööb laineid rattaspordis. Treeneri teadmised toitumisest ja treenimisest baseeruvad suures mahus eriala õppematerjalide, uuringute lugemusele ja praktiseerimisele. Indrek on läbinud EOK I, II, III treeneri taseme koolitused ning on atesteeritud kulturismi- ja fitnessi treener.

Bert Ribul

Bert on Eesti parim trikirattur. Bert on ennast lühidalt iseloomustanud järgnevalt. Pärit olen Tallinnast ning avastasin BMX sõidu 10 aastat tagasi, kui nägin ühe kaupluse parklas kutte pisikeste ratastega pööraseid trikke tegemas. See oli äratundmismoment ning teadsin juba siis, et see ongi minu kutsumus. Eesmärk on oma sõitu pidevalt arendada ning uusi trikke välja mõelda ning loodetavasti on minu sõidustiil muutumas individuaalseks ning selgelt eristuvaks. Tahan osa võtta nii paljudest erinevatest BMX-flatlandi võistlustest ja üritustest kui vähegi võimalik, kohtuda uute inimestega ja elust rõõmu tunda.

Rattalaadal teeb Bert päeva jooksul kolm esinemist. Tulge nautige trikke, mis võivad kohati tunduda lausa uskumatud.

Greete Steinburg

Greete on Eesti üks edukaimaid nais maastikujalgrattureid. Enamasti pedaalides kõikvõimalikel Eesti maastikuratta võistlustel õnnestus Greetel käesoleval aastal endale selga saada Eesti meistrisärk maastikurattamaratonis. Viimastel hooaegadel on Greete hakanud rohkem piiluma ka piiri taha. Alustades esialgu lähemalt Lätist, kuid viimasel kahel hooajal sõitnud erinevaid maastikuratta tuure Portugalis ja Austrias. Lisaks võtnud osa Euroopa ja Maailma meistrivõistlustest. Rattalaadal jagab Greete oma mõtteid, et millele peaks tähelepanu pöörama, kui on soovi minna välismaale võistlema või sõita mitme päevast maastikuratta tuuri. Kindlasti on kuulajatel võimalus esitada Greetele küsimusi.

Meelis Aasla

Meelise põhitööks on Eesti Murdmaasuusakoondises libedate suuskade eest hoolitsemine. Enne suuskade juurde jõudmist on Meelis hoopiski alustanud rattamehaanikuna. Suvisel ajal kui muru on roheline, peab Meelis oma väikest rattatöökoda, kus leiab lahenduse ka oma kõige keerulisemale probleemile, mis puudutab jalgratast. Olles ise aktiivne harrastusrattur oskab Meelis soovitada ja nõu anda uue ratta valikul või vahetamist vajavate juppide osas. Lisaks jalgratta- ja suusamäärimise spetsialistina teatakse teda hästi rulluisutamise ringkondades, olles üheks Rullibussi eestvedajaks.
Rattalaadal viib Meelis läbi praktilise koolituse, kus kindlasti on igal laada külastajal kasulike nippe ja nõuandeid kõrva taha panna.

Risto Jamnes

Ristot iseloomustab vahest kõige paremini väljend „Tagasihoidlik abimees, kelleta tipud hätta jääksid“. Vähene uneaeg, palju tööd, suur pinge ja vastutus, nii võib iseloomustada Eesti kergejõustikukoondise taustajõudude hulka kuuluva füsioterapeudi Risto Jamnese tööd sportlastega. Ta eelistab pigem tagaplaanil olla ja nii pole tema tänuväärsest tööst ka palju räägitud. «Mulle meeldib öelda, et kui füsiost üldse juttu ei ole ja ta ei pea midagi kommenteerima, siis see tähendab, et tema töö on hästi tehtud,». Risto loeng on kindlasti kuulamist väärt, sest igapäev sellist võimalust ei avane. Lisaks kergejõustiklastele aitab Risto Tallinna Tehnikaülikooli pallimängu võistkondi ja Eesti tennisiste.

Tule Rattalaadale!

Škoda Rattalaat toimub laupäeval, 21. oktoobril 2017. Rattalaat toimub jätkuvalt juba varasematest aastatest tuttavaks saanud Škoda Laagri salongis, Pärnu mnt. 543.

Rattalaat on avatud kella 10-16.00.

Rattalaat on tänaseks omandanud iga rattahuvilise jaoks hea võimaluse tulla hooaja lõpus üritusele, kus kohtab sõpru ja konkurente rattaradadelt, saab tutvuda 2018 aasta uute rattamudelitega ja soetada hea hinnaga spordivarustust. Laadalt leiab nii uut kui kasutatud kaupa, esindatud on valdav enamus Eesti jalgrattamaailma ettevõtetest.

2017 aasta Rattalaat on koht, kus Eesti suuremad jalgrattasarjad (Hawaii Estonian Cup, Eesti Maastikuratta sari, Filter Maanteekarikasari, Marimetsa Kapp, Škoda MTB Kolmapäevakud, TriStar triatlon) avaldavad oma 2018 aasta kalendrid ja tutvustavad uue hooaja plaane lähemalt. Lisaks pakutakse võimalust registreeruda 2018 hooaja võistlustele soodustingimustel.

Rattalaat lõpeb ”afterparty’ga” ööklubis Venus Club.

Hoia uudistel silma peal www.facebook.com/rattalaat

Traditsiooniliselt toimub Rattalaada afterparty ööklubis Venus.

 

Eesti Maastikurattasari
Škoda MTB Kolmapäevakud
Hawaii Estonian Cup
Filter Maanteekarikasari
Filter Temposõidu karikasari
Hawaii
Spordipartner
Trismile
Grand Fondo Estonia
Redbike
Secosport
Thule
Veloplus
Veloteek Rattapood
Hobisport
CityBike
MyBody
Vuhin
Rattabaas
ProShop
Sportland
Viks.cc
Veloprofs
&Moments
Konverter
X-Sport
Master Sport
Salice/Squeezy Sports Nutrition
SIS (Scandinavian Fuel Company)
Woltra
Karusport.com
Ski Bike Marathon
QM Sports Care
Škoda Laagri ja UUS Škoda Karoq
Marimetsa Kapp
Exitsport.eu
Fridahats OÜ
Greyp e-jalgrattad

Ettevõtete registreerimine on lõppenud. Kohad on väljamüüdud.

Kaupmehe registreerimisvorm

* 
* 
*

Kontaktandmed

* 
* 
* 

* kohustuslikud väljad.