PROGRAMM

ŠKODA Laagris, ŠKODA ametlikus esinduses, Pärnu mnt. 543 toimub laupäeval, 03. novembril 2018 kell 10-16 traditsiooniline Rattalaat.
Rattalaat toimub juba üheksandat aastat. See on üritus, kus on kohal rattamaailma suuremad ja väiksemad tegijad ning kõik rattasõbrad, kel sooviks osta, müüa, vahetada!

Eelmisel aastal populaarsust kogunud esinejate sari saab toimuma ka käesoleval aastal. Teemaks on triatlon. Oma mõtteid ja kogemusi jagavad erinevad inimesed, kellele see spordiala südamelähedane.

10.00 – Rattalaada avamine külastajatele.

10.45 – Avasõnad laada peakorraldajalt

11.00 – Kalev Kruus – Minu teekond triatloni juurde. Kunagi pole hilja alustada.

12.00 – Raivo E. Tamm – Unista suurelt, teosta suurelt!

12.50 – Ironman Eesti sündmuste annetuse üleandmine TÜ Kliinikumi lastefondile

13.00 – Üllatusesineja: Rein Taaramäe

13.15 – Marko Albert – Soovitused algajale triatleedile

14.00 – Ivo Suur – Rattamaailmast triatloni

14.30 – Maria Jänese – Jooksjast triatleediks.

15.00 – Indrek “Summer” Raadik – “Gran Fondo Estonia” saadik ja kogemused sõitudelt

16.00 – Rattalaada lõpp

Kellel laadale pole võimalik tulla, siis üritusest toimub live ülekanne Delfi TV-s, mida on võimalik jälgida SIIT.

Rattalaat lõpeb ”afterparty’ga” ööklubis Venus Club, mis toimub koos Hawaii Estonian Cup 2018 hooaja autasustamisega. Hawaii Estonian Cup-i hooaja lõpetamine algab kell 21.00.

Lisainfo: skodalaagri.ee/rattalaat ja
Rattalaat Facebook’is facebook.com/rattalaat

Täiendav info:
Maario Orgla
M: +372 5125 862
maario.orgla@skoda.ee, skodalaagri.ee

ESINEJATEST

Rein Taaramäe

Ürituse üllatusesinejaks on juba 2006. aastast poodiumikohti nii siin kui võõrsil hõivanud profijalgrattur Rein Taaramäe. Hiljuti kinodes esilinastunud dokumentaalfilmi “Mäed, mida polnud” üks peategelastest on just see mees, jalgrattamaailma tipus sõitev Taaramäe, kes tuleb pärast suurepärase hooaja lõppu rääkima oma kogemustest ning teekonnast nn. suurte koerte mängumaale.

Kalev Kruus

Mees, kelle tõttu võib olla diivanilt raske tõusta, sest spordikommentaatorina on ta ääretult kaasahaarav, räägib nüüd ise, et trenni kõige raskem hetk on teekond diivanilt välisukseni.

Ajakirjale “Sport” antud usutluses on Kalevit iseloomustatud järgnevalt:

Kalev Kruusi nimi ei vaja spordisõpradele tõenäoliselt tutvustamist, kuna mees on aastatega kindlustanud endale koha Eesti parimate spordikommentaatorite hulgas. Aga mitte ainult. Tele-eetris emotsionaalne ja vaimukas kommentaator proovis nooruses korvpalluriks saada, kuid üleminek noorteklassidest täiskasvanute hulka tegi sellele karjäärile kiire lõpu. 38-aastase mehe uus armastus on triatlon, mida ta on paar aastat suure südamega teinud. Kalevi vahest kõige kuulsam väljaütlemine antud spordiala kohta on järmine – Triatlonit pooleli ei jäeta.

Marko Albert

Marko nimi tutvustamist ei vaja. Mees, kes on triatlonidel osalenud juba 20 aastat ning oma 10 aastase profikarjääri jooksul võistlenud erinevatel Ironmani võistlustel, tuleb Rattalaadal jagama näpunäiteid, mida algaja peaks selle ala harrastamisel silmas pidama. Usume, et Marko pikaaegse ja rahvusvahelise kogemuste pagasist on nii mõndagi kõrva taha panna nii algajal, tugeval harrastajal kui ka rattaspordiga tegeleval inimesel.

Raivo E. Tamm

Kõik on võimalik. Seda tõestas Raivo oma tõeliselt suure tahtejõu ja positiivse meelega, kui lõpetas oma elu esimese täispika Ironman Tallinna võistluse, olles enne seda vaid poolteist aastat tõsiselt treeninud. Keeruline on siia midagi juurde lisada. Tule kuula ise, mida Raivo on tundnud või mõelnud võistlusteks valmistudes, võistluste ajal ja millised on plaanid tulevikuks.

Ivo Suur

Ivo on tuntud ennekõike kui jalgrattur, aga viimastel aastatel on tema südame võitnud triatlon. Töö kõrvalt trenni tehes ja võisteldes on mees tulnud Eesti meistriks nii olümpiadistantsil kui ka poolpikas triatlonis. Kuidas võib ühest maanteeratturist saada edukas triatleet – sellest Ivo rääkima tulebki.

Maria Jänese

Aastal 2017 oma elu esimesel täispikal triatlonil osalenud Maria Jänese finišeeris seal nii edukalt, et teenis pääsme täispika triatloni maailmameistrivõistlustele, Hawaii Ironmanile. Sellega oli ta enam kui kümneaastase vaheaja järel esimene Eesti naistriatleet, kes täispika triatloni MM-ile kvalifitseerus.

Maria enda peetavas blogis on üheks motoks avalehel: “lähme varem trenni, saab rohkem teha”. 🙂 Milline on olnud Maria teekond triatloni juurde ja milline on ikkagi see pingutuse võlu ja valu – sellest laupäeval Mariaga Rattalaadal juttu tulebki.

Indrek “Summer” Raadik

Indrekule jalgrattaga sõita meeldib, sest maanteerattal oli ta 2017. aastaks sõitnud juba viie hooaja jagu kilomeetreid. Täna kuulub ta Redbike rattaklubi koosseisu. Millist kirge ta selle ala vastu tunneb ja kuidas seda taltsutada? Mis teda motiveerib? Miks sõidab ta igal aastal juba aastast 2015 vabatahtlikult rattaga Tallinnast Tartusse? Kas maantee või maastik? Nendele küsimustele saab loodetvasti Indreku esinemise ajal vastuse.

Tule Rattalaadale!

Škoda Rattalaat toimub laupäeval, 03. novembril 2018. Rattalaat toimub jätkuvalt juba varasematest aastatest tuttavaks saanud Škoda Laagri salongis, Pärnu mnt. 543.

Rattalaat on avatud kella 10-16.00.

Laadalt leiab nii uut kui kasutatud kaupa, esindatud on valdav enamus Eesti jalgrattamaailma ettevõtetest. Selle aasta uuendusena on avatud viimastel astatel populaarsust kasvatanud triatloni ala, kus kõigil huvilistel võimalus registeerida Ironmani Eesti võistlustele ja  soetada erinevat triatloni teemalist varustust.

2018 aasta Rattalaat on koht, kus Eesti suuremad jalgrattasarjad avaldavad oma 2019 aasta kalendrid ja tutvustavad uue hooaja plaane lähemalt. Lisaks pakutakse võimalust registreeruda 2019 hooaja võistlustele soodustingimustel.

Rattalaat lõpeb ikka traditsiooniliselt ”afterparty’ga” ööklubis Venus Club.

Hoia uudistel silma peal www.facebook.com/rattalaat

Traditsiooniliselt toimub Rattalaada afterparty ööklubis Venus.

 

 

Eesti Maastikurattasari
Škoda MTB Kolmapäevakud
Hawaii Estonian Cup
Filter Maanteekarikasari
Filter Temposõidu karikasari
Hawaii
Škoda Laagri
Trismile / IRONMAN Tallinn
Grand Fondo Estonia
Redbike
Secosport
Thule
Veloplus
Veloteek Rattapood
Hobisport
CityBike
MyBody
Master Sport
Rattabaas
ProShop
Sportland
Salice/Squeezy Sports Nutrition
A2K Sport
Jooksuekspert
&Moments
QM Sports Care
X-Sport
Ski Bike Marathon
Micro tõukerattad
Vuhin.ee
Concept2 (Penteer)
Mystique Art & Design
CFC rattaklubi
Arena
Electra linnarattad

Ettevõtete registreerimine on lõppenud. Kohad on väljamüüdud.

Kaupmehe registreerimisvorm

* 
* 
*

Kontaktandmed

* 
* 
* 

* kohustuslikud väljad.