KAKSIKVÕIT ŠKODALE LUGEJAKÜSITLUSEL „BEST CARS“

11. veebruar 2020


› Saksa ajakirja auto motor und sport lugejad hääletasid ŠKODA OCTAVIA kaheksandat aastat võitjaks oma klassi importautode seas.
› ŠKODA SUPERB saavutas esikoha keskklassi importautode hulgas.

Saksa ajakirja auto motor und sport lugejad otsustasid: ŠKODA OCTAVIA ja ŠKODA SUPERB on lugejaküsitlusel „Best Cars 2020“ võitjate hulgas.

15,4 protsenti hääli kogunud OCTAVIA tagas endale Saksamaa populaarseima import-kompaktauto tiitli kaheksandat korda. 17,9 protsenti hääli andsid ŠKODA SUPERBile võidu keskklassi importautode seas.

Auhinnatseremoonial Stuttgartis ütles ŠKODA AUTO tegevjuht Bernhard Maier järgmist: „Meil on väga hea meel selle kaksikvõidu üle. See on suurepärane auhind OCTAVIA-le, meie margi ikoonile. SUPERB-ile osaks saanud tunnustus aga näitab, et toodete uuendamisel täidame igati oma klientide nõudmisi. Tahan tänada lugejaid, kes nende kahe mudeli poolt hääletasid. Need tunnustused on tugev innustus kogu ŠKODA tiimile. Kavatseme ka edaspidi sama kurssi hoida!“

Ajakiri auto motor und sport küsis juba 44. korda oma lugejate arvamust ja palus neil valida isiklikud eelistused üheteistkümnes kategoorias. Valiku said nad teha 387 mudeli seast. „Best Cars 2020“ küsitlusel osales umbes 103 000 lugejat.

Vaid mõni päev enne auhinnatseremooniat said Saksa kliendid hakata esitama tellimusi uuele OCTAVIA-le. Margi tähtsaim mudel on esialgu saadaval universaalina, luukpärakere lisandub tooteportfelli mõne nädala pärast. Müügimenuki uusväljaanne on ruumikam, turvalisem, emotsiooneäratavam ja parema ühenduvusega kui kunagi enne. OCTAVIA on taaskord oma segmendis teerajaja ning tal on olemas kõik eeldused eelkäijate edu jätkamiseks. Aastas tarnitud 400 000 eksemplariga on OCTAVIA üks populaarsemaid sõiduautosid Euroopas. Praeguseks on ŠKODA menukaimat mudelit toodetud peaaegu seitse miljonit.

ŠKODA SUPERB tegi mullu läbi põhjaliku uuenduskuuri. ŠKODA mudelivaliku lipulaev on nüüd pilkupüüdvam, moodsam ja avaram kui kunagi varem. Täis-LED-maatriksesituled ja uuenduslike juhiabisüsteemide laiendatud valik on vaid mõned arvukatest tehnikaalastest verstapostidest, mis teevad praegusest SUPERB-ist ühe oma klassi mugavama ja turvalisema sõiduki. Esimest korda on saadaval ka pistikhübriidajamiga versioon – SUPERB iV. SUPERBi edu on andnud tugeva panuse ŠKODA pidevale kasvule. Alates kolmanda põlvkonna turuletoomisest märtsis 2015 on konveierilt tulnud üle 500 000 auto. Praeguseks on ŠKODA oma tippmudelit valmistanud umbes 1,25 miljonit eksemplari.